جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

پادگان اردبیل تعیین حریم می‌شود - خبر

 

 

پادگان اردبیل تعیین حریم می‌شود

معاون میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: به دنبال ثبت ملی پادگان اردبیل، در زمینه تعیین حریم این اثر اقدامات به زودی آغاز می‌شود.

پادگان اردبیل تعیین حریم می‌شود

کریم لطفی، معاون میراث‌ فرهنگی استان اردبیل امروز در جلسه کارشناسی تعیین حریم پادگان اردبیل گفت: تعیین حریم پادگان اردبیل پس از ثبت ملی این اثر که یکی از مهمترین اقدامات در سطح استان در این حوزه به شمار می‌رود، در اولویت قرار گرفته و اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود.

او افزود: در راستای تعیین حریم این اثر ملی اولین جلسه کارشناسی تعیین حریم پادگان اردبیل در دفتر معاونت میراث فرهنگی اردبیل با حضور کارشناسان و مسئولان مربوطه تظکیل و مقرر شد تا برای تعیین حریم پادگان اردبیل اقدامات لازم انجام ‌شود.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: حفظ ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این دوران، از جمله اهداف ثبت ملی پادگان اردبیل به شمار می‌رود تا گامی در راستای حفاظت از این اثر برداشته شود.

لطفی گفت: پادگان اردبیل قدمتی نزدیک به صد سال دارد که قرار گرفتن آن در فهرست آثار ملی به عنوان اثری تاریخی و فرهنگی زمینه برای معرفی و بهره‌برداری هر چه بهتر از آن را فراهم خواهد کرد که با توجه به اهمیت این امر اقدامات برای تعیین حریم این اثر به زودی آغاز می‌شود.