جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

ویژگی‌های فردی و رفتاری امام خمینی (ره) مثال‌زدنی بود - خبر

 

 

ویژگی‌های فردی و رفتاری امام خمینی (ره) مثال‌زدنی بود

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: ویژگی‌های فردی، اخلاقی و مدیریتی امام خمینی (ره) در زمینه‌های سیاسی و اجتماعی بی‌نظیر بود.

ویژگی‌های فردی و رفتاری امام خمینی (ره) مثال‌زدنی بود

 

حجت‌الاسلام علی قاضی عسگر، عصر امروز در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام خمینی (ره) با شجاعت، ایمان، تقوا و سخنرانی‌های هدایت‌گر خود انقلاب بزرگی را به وجود آورد که در سراسر جهان مثال زدنی است.
 
وی با اشاره به ابعاد بزرگ شخصیتی، ساده زیستی و تفکرات شاخص امام خمینی (ره) افزود : خصوصیات فردی، اخلاقی و مدیریتی ایشان در زمینه‌های سیاسی و اجتماعی بی‌نظیر بود.
 
نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به اینکه امام هیچوقت ساده زیستی خود را رها نکرد وهمیشه با رفتار فقیرانه و زاهدانه خود زندگی خود را در تمامی امورات انقلابی، سیاسی، اجتماعی و زندگی فردی خود گذرانید، تصریح کرد: به راحتی می‌توانیم بگوییم زندگی امام خمینی (ره) با ضعیف‌ترین طبقات اجتماعی برابری داشت و کسانی که می‌خواهند سوابق ساده زیستی امام را مشاهده کنند می‌توانند با حضور در شهرهای قم ، نجف ، خمین و جماران از نزدیک با ساده زیستی‌های امام آشنا شوند.
 
حجت‌ الاسلام والمسلمین قاضی عسگر با اشاره به اینکه امام یک شاعر بزرگ، فیلسوف، نویسنده، سخنران و مفسر توانا و دانشمند بود، افزود: از جمله بالاترین و بهترین ویژگی‌های امام مجذوب کردن امت به خود بود.
 
وی بیان کرد: امام با دست‌هایی خالی اما دلی پر از تقوا، ایمان، تفکر و اندیشه توانست بر دشمنان اسلام غلبه کند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت کشور خاطرنشان کرد: آن روزی که امام از دنیا رفت با دلی آرام و قلبی مطمئن رفت و‌ در وصیت نامه‌ای که داشت خطاب به ملت ایران نوشت که از قصورها و ‌تقصیرات من بگذرید و‌ اگر تقصیراتی بوده عذرخواهی می‌کنم و این عمل نشان از محبت و مهربانی بیکران امام خمینی (ره) بود .