سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ویژه برنامه های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درمرکز اردبیل - خبر

 

 

ویژه برنامه های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درمرکز اردبیل

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل از تهیه و تدارک ویژه برنامه های متنوعی همزمان با چهل و دومین فجر پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، دکتر ملااحمدی مدیر کل مرکز ادردبیل ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر ، به تکنیک های رسانه ای دشمن و بیگانگان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان نظام با تکنیک های هراس افکنی، ابهام آمیزی، اتهام زنی ، تقابل و اعتبار زدایی سعی در آسیب رساندن به نظام هستند و برنامه سازان و دست اندرکاران برنامه سازی بایستی با تولید محتوای مناسب، احصاء ذائقه مخاطبان جوان و نوجوان، نوآوری و خلاقیت و معرفی دستاوردها و اقدامات حوزه های مختلف، ظرفیت ها و دستاوردهای نظام را جهت مقابله با توطئه های رسانه ای دشمن تقویت کنند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل با بیان اینکه در حوزه سیما با دعوت از چهره های شاخص انقلابی، فرهنگی و سیاسی دوران انقلاب و پس از انقلاب ، تجمعات مردمی دوران انقلاب 57، مصاحبه های با اهالی استان و چهره های مقبول، ویژه برنامه «فجر بایرامی » را تشکیل می دهند،گفت: این برنامه به تهیه کنندگی صمد فریدی و کارگردانی مجید علیزاده و با اجرای علی پرویزی از11 بهمن الی 23 بهمن هر شب ساعت 22به مدت 60 دقیقه از شبکه استانی سبلان پخش می شود.

دکترملااحمدی همچنین افزود: در برنامه های روزانه تلویزیونی از جمله: "گام دوم"، «اویم قراریم»، «اوشاقلارسلام»، «تزه گون»، «کندحیاتی» ، «پنجره» و "اوجالیق"،  به صورت روتین به موضوع دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت می شود.

همچنین در این ایام تامین و پخش سیمای مرکز اردبیل نیز علاوه بر پخش سه تله فیلم" سوها، سه سپیده لبه پرتگاه" هر شب با پخش فیلم سینمایی و مستند های تولید مرکز و سروهای انقلابی، پخش صحنه های انقلاب در اردبیل ، پخش قطعاتی از بیانات امام(ره) و مقام معظم رهبری و سایر بزرگان در جهت تبیین دلایل و اهداف انقلاب اسلامی سعی در گرامیداشت چهل و دومین بهار انقلاب دارد.

به گفته مدیر کل مرکز، معاونت صدای مرکز اردبیل نیز با ویژه برنامه "انقلاب سسی" به استقبال ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی می رود.این ویژه برنامه صبحگاهی رادیو اردبیل در دهه فجر امسال به تهیه کنندگی وحید مهارتی و احمد محمدیان هر روز از ساعت10 به مدت 40 دقیقه با بخش های متنوعی از جمله روزشمار انقلاب اسلامی با اولویت رخدادهای محلی روزهای خاطره آفرین بهمن ۵۷ را تداعی می کند.

برنامه دیگر رادیو اردبیل " فجر بایرامی" است که به تهیه کنندگی فرشید زبوری هر روز از ساعت 17 به مدت 30 دقیقه پخش می شود. در این ویژه برنامه دستاوردهای انقلاب برای شنوندگان منعکس می شود.

" سیزبیزه قوناق" دیگر برنامه رادیو اردبیل برای دهه فجر امسال است. این برنامه به تهیه کنندگی الناز عزیزی از ساعت 18:30 الی 19 پخش می شود و از آیتم گفت و گو با انقلابیون و بیان خاطرات آن‌ ها از دوران انقلاب تشکیل شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل همچنین تصریح کرد: معاونت خبر این مرکز هم با تهیه و تدارک برنامه های متنوع خبری از جمله پوشش خبری ویژه رویدادهای دهه فجر در سطح استان با همکاری خبرنگاران آزاد شهرستان ها، تهیه و پخش  گزارش های خبری متنوع از دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان و ارسال به شبکه های سراسری چهل و دومین پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می دارد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات معاونت فضای مجازی این مرکز همزمان با دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی؛ طراحی پوستر و عکس نوشته، موشن گرافیک، اینفو گرافیک ،معرفی برنامه های صدا و سیما ویژه دهه فجر، تأمین و انتشار موسیقی تصویر حماسی و تولید کلیپ موضوعی در فضای مجازی را از جمله برنامه های پیش بینی شده بیان کرد