سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های مرکز اردبیل در روزهای پایانی ماه صفر - خبر

 

 

ویژه برنامه های مرکز اردبیل در روزهای پایانی ماه صفر

صدا و سیمای مرکز اردبیل به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا(ع) مردم عزادار و ولایت مدار استان را همراهی می کند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، شبکه استانی سیمای این مرکز ۳ قسمت ویژه برنامه "در سوگ آفتاب"  را به تهیه کنندگی غلامعلی فرج زاده، کارگردانی عدالت فرزانه و اجرای عادل فکور از پنجشنبه  الی شنبه  همزمان با  ایام رحلت پیامبر اعظم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع)  از ساعت ۲2 به مدت 50 دقیقه روی آنتن می برد.

ویژه برنامه "در سوگ آفتاب" بامحوریت ایام پایانی ماه صفر، سعی کرده است که فرهنگ و معرفت نبوی و رضوی به شکل و قاالب رسانه ای و با زبان کاشناس و مهمانان برنامه و آیتم گزارش و  پلاتهای مختلف از جمله مداحی، بحث کارشناسی ، وله های مربوط به این روزها، بیان وقایع مربوط به آخرین سالهای زندگی پیامبراکرم(ص) و وصیت های ایشان با حضور کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد ، در این برنامه با استفاده از ظرفیت زنده بودن برنامه سعی خواهد شد از عزاداری و مداحی های زنده و پیام های احساسی و دل گویه های مردمی نیز در دو سویه نمودن برنامه ها بهرمند شد.

شبکه استانی صدای مرکز اردبیل نیز با دو برنامه "گونش ماتمی" و شمس ااشموس" مخاطبان رادیو اردبیل را در روزهای پایانی ماه صفر همراهی می کند.

گونش روز پنجشنبه مقارن با 27 صفر در شب رحلت حضرت رسول(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) از  ساعت 21 تا ساعت 23به مدت  120  دقیقه به تهیه کنندگی پیمان عبداللهی و اجرای روزبه فتاحی از رادیو اردبیل پخش می شود.

در این برنامه با حضور کارشناس، به موضوع پیامبر و امام حسن مجتبی(ع) در ادبیات، پرداخت می­شود. در عین حال، به میراث باقی مانده از پیامبر اکرم(ص) توجه می شود. مصاحبه تلفنی با گزارشگر مرکز قم و مرثیه سرایی با استفاده از منابع آرشیوی و حضور مداح در استودیو از دیگر بخش های برنامه است. بدیهی است از تلفن و پیامک مخاطبان نیز بهره برده خواهد شد.

دیگر ویژه برنامه رادیو اردبیل" شمس الشموس" است این روز شنبه 26 مهر مصادف با 29 صفر به مناسبت سالروز شهادت ثامن الحجج, امام رضا علیه السلام به مدت 120 دقیقه از ساعت 9 تا ساعت  11 به تهیه کنندگی میلاد منیری و اجرای نسترن خانزاده از رادیو اردبیل پخش می شود.

این برنامه با هدف تجلی اخلاق رضوی در جامعه می کوشد با  استفاده از کارشناس به  جلوه‌های رفتاری و گفتاری و همچنین سجایای اخلاقی این امام منیر بپردازد. گزارش از چاووشی خوانی و هیئت هایی که در گذشته،  بدون امکانات موجود در زمان کنونی به زیارت می رفتند؛ مصاحبه با مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی از دیگر آیتمهای برنامه است.  با گزارشگر رادیو خراسان رضوی نیز مصاحبه تفنی انجام خواهد شد. متناسب با برنامه از نوحه ها و مداحی های زنده و تولیدی استفاده خواهد شد. مخاطبان می توانند دلگویه های خود را از طریق تلفن و پیامک  به برنامه بفرستند و از راه دور، ارادت خود را به آن حضرت، برسانند.

معاونت خبر صدا و سیمای استان اردبیل هم با تهیه و پخش گزارش ها و برنامه های مختلف خبری به انعکاس رویدادهای مربوط به روزهای پایانی ماه صفر می پردازد.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان نیز، همزمان با این ایام با ایجاد صفحه ویژه در وب سایت، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن ، تولید موشن گرافیک ، بارگذاری محتوای تولیدی و تأمینی در پیام رسان ها و وب سایت و معرفی ویژه برنامه های صدا و سیما در فضای مجازی با مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی همراه می شود.