سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل به مناسبت ماه محرم - خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل به مناسبت ماه محرم

سیمای مرکز اردبیل به مناسبت آغاز ماه محرم ویژه برنامه های مختلفی را تدارک دیده است.

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز اردبیل به مناسبت ماه محرم
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، معاونت سیمای مرکز ارزدبیل به مناسبت ایام محرم و عزاداری اباعبدالله حسین (ع)ویژه برنامه های متنوعی را ترتیب داده است. "حسین عاشقلری" نام ویژه برنامه ای است که در ایام سوگواری سید وسالار شهیدان، از تاریخ 8مرداد لغایت21 مرداد هر شب ساعت 21 به مدت 70دقیقه به تهیه کنندگی بهنام گنجه بصورت زنده پخش می شود., عزاداری در "حسینه ثارالله "ویژه برنامه دیگر شبکه استانی سبلان هست که از 8مرداد لغایت 20مرداد راس  ساعت 23:15به مدت 95دقیقه به تهیه کنندگی بهرام ایرانی تهیه و پخش می شود. برنامه "عاشورای شعر"  به تهیه کنندگی غلامعلی فرج زاده عنوان برنامه ای است که بصورت روزانه در این ایام به مدت 7دقیقه  تهیه و پخش می شود.
 
"حسین نواسی" نیز برنامه ای است که با حضور مداحان جوان و نوجوان آذری زبان سراسر کشور  در قالب مسابقه تولید می شود و هدف استعدادیابی این قشر در مداحی و مرثیه سرایی می باشد این برنامه تهیه کنندگی صمد فریدی  تهیه و تولید می شود.
 
همچنین شبکه استانی سیمای مرکز اردبیل با تهیه و پخش آیین عزاداری و آداب و رسوم مردم استان در سوگ سالار شهیدان و پخش مراسم طشت گذاری در مسجد جامع اردبیل، اوچدکان و مسجد اعظم سعی در انعکاس شور و شعور حسینی مردم دارالارشاد اردبیل می کند.
 
اجتماع عظیم مردم استان در روز تاسوعا و عاشورای حسینی نیز که بصورت زنده از شبکه استانی و شبکه های سراسری پخش می شود دیگر ویژه برنامه سیمای مرکز اردبیل می باشد.
 
معاونت صدای مرکز اردبیل نیز به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله(ع) ویژه برنامه های متعددی را تدارک دیده است. "عشق حسینیه سی" به  تهیه کنندگی و نویسندگی  اصغر تقایی برنامه در دهه اول محرم هر روز ساعت 17 به مدت 120 دقیقه پخش می شود. "عاشیقلر نوا سی" دیگر ویژه برنامه رادیو اردبیل است که هر روز به صورت زنده از ساعت 9 صبح به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی   وحید مهارتی و احمد محمدیان  و نویسندگی  عادل فکور پخش می شود.
 
ویژه برنامه دیگر رادیو اردبیل با عنوان"آخشاملار" به تهیه کنندگی پیمان عبداللهی و اجرای سولماز ملکی می باشد که هر شب از ساعت 20:30 الی 22"30 بصورت زنده پخش می شود. 
 
رادیو برون مرزی آران مرکز اردبیل نیز با تولید و پخش برنامه" عشق کیتابی" به تهیه کنندگی فرشید زبوری سعی می کند فلسفه قیام عاشورا و آداب و رسوم عزاداری ماه محرم را به مخاطبان این رادیو در جمهوری آذربایجان انتقال دهد.این برنامه هر روز ساعت 11:30 به مدت 45 دقیقه پخش می شود.
 
ارسال اخبار مکتوب با موضوع محرم به تهران، تهیه گزارش از شهرستان های استان در بخش های خبر رادیویی و تلویزیونی ، پوشش حضور مردم در مراسم عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و اهل بیت حضرت در نقاط مختلف استان از جمله اقدامات واحد خبر می باشد.
 
معاونت فضای مجازی  نیز با تولید و انتشار موشن گرافی، ویدئوکست، کلیپ و فتوکلیپ، عکس نوشته و اسلاید و بارگذاری تولیدات صدا و سیما و خبر با موضوع محرم در وب سایت مرکز سعی می کند پابه پای مردم استان در عزاداری سرورو سالار شهیدان سهیم باشد.