جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صدا وسیمای مرکز اردبیل برای 14 و 15 خرداد - خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا وسیمای مرکز اردبیل برای 14 و 15 خرداد

در سالروز ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام‌خمینی(ره) و نیز سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد صدا و سیمای مرکز اردبیل ویژه‌ برنامه‌های متعددی را برای گرامیداشت این ایام تدارک دیده است.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی مرکز اردبیل، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل ویژه برنامه های روزهای 14 و 15 خرداد را تشریح کرد.

معاونت صدای مرکز اردبیل دو ویژه برنامه «روح الله» و «قالارقی گون» را بصورت زنده در 14 و 15 خرداد پخش می کند. ویژه‌برنامه «روح الله» ویژه سالگرد ارتحال حضرت‌امام‌خمینی(ره) به‌تهیه‌کنندگی منظر موقر و با اجرای رباب شکرانی مقدم در روز۱۴ خرداد به مدت 120 دقیقه از ساعت 10:30 الی 12:30 به تشریح زندگی حضرت امام خمینی(ره) و ابعاد شخصیتی ایشان می‌پردازد.گزارش زنده از محل برگزاری مراسم گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره)،  گفتگو با کارشناس درباره ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی و رابطه قلبی بین رهبر و مردم که در روز وداع، جلوه گری کرد؛ انتخاب شایسته مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان جانشین خلف ایشان و سی و یک سال رهبری داهیانه شان در شرایط سخت،  شعری از حضرت امام با صدای گوینده معین، تلفن و پیامک مخاطبان و موسیقی های مناسب این ایام، از بخشهای این برنامه است.

همچنین ویژه برنامه دیگر رادیو اردبیل با عنوان" قالارقی گون" روز پنج شنبه مصادف با قیام خونین 15 خرداد به تهیه کنندگی منظر موقر و اجرای رباب شکرانی مقدم به مدت 120 دقیقه ساعت 17پخش می شود. برنامه قالارغی گون،  برنامه ایست در ساختار کلامی پیامی آوایی  که به قیام پانزده خرداد و تاثیر آن در پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد و از بخش هایی مثل گزارش،  گفتگوی کارشناسی،  تلفن و پیامک مخاطبان و موسیقی های باکلام تشکیل می شود.

دکتر ملااحمدی در ادامه با معرفی ویژه برنامه شبکه استانی سیمای مرکز اردبیل گفت: شبکه استانی سبلان علاوه بر ویژه برنامه "یاد یار" در تمام برنامه های روتین خود به گرامیداشت این ایام می پردازد.

ویژه برنامه "یادیار" به مناسبت گرامیداشت و بزگداشت ایام تاریخی رحلت حضرت امام خمینی(ره) و روز 15 خرداد به مدت 45دقیقه از ساعت 22 الی 22:45 شب از شبکه استانی سیمای مرکز اردبیل تهیه و پخش می کند.

این ویژه برنامه به تهیه کنندگی غلامعلی فرج زاده و کارگردانی عدالت فرزانه و با اجرای وحید ضیائی بصورت زنده در13و 14 و 15 خرداد ماه تهیه و پخش می شود.

ذکر فضایل و خصوصیات امام خمینی (ره)، فرازهایی از وصیت نامه حضرت امام(ره) ، بازگویی و بازنمایی خاطرات و احساسات اقشار مختلف ازسوگ هجران آن شخصیت بزرگوار از زبان جوانان و توده مردم و خواص جامعه از اهداف برنامه می باشد.

خبر مرکز اردبیل نیز همگام با دیگر معاونت‌های مرکز، در این ایام با پخش گزارش‌های مردمی و  کارشناسی درباره رحلت حضرت امام(ره) و قیام 15 خرداد به استقبال این ایام می رود.

معاونت فضای مجازی مرکز اردبیل همزمان با این ایام؛ با طراحی پوستر و عکس نوشته، موشن گرافیک، اینفو گرافیک ،معرفی ویژه برنامه های صدا و سیما به مناسبت 14 و 15 خرداد، تأمین و انتشار موسیقی و تولید کلیپ موضوعی در فضای مجازی را از جمله برنامه های پیش بینی شده بیان کرد.