حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

ویژه برنامه های اعیاد شعانیه در مرکز اردبیل - خبر

 

 

ویژه برنامه های اعیاد شعانیه در مرکز اردبیل

همزمان با آغاز ماه شعبان تهيه و پخش چندين ويژه برنامه، فيلم، مجموعه نمايشي و مستند در دستور کار راديو و تلويزيون صدا و سیمای مرکز اردبیل قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومي صدا و سیمای مرکز اردبیل، معاونت صدای مرکز در برنامه هاي سلام ساوالان، آی ایشیقیندا، ایشیقلی یول، خانواده و سوزلر صحبت لر به صورت ويژه به گرامیداشت اعياد اين ماه می پردازد.

"آیلی گئجه لر " عنوان ويژه برنامه شبکه استاني صداي مرکز اردبیل است که در شب ميلاد آخرين منجي عالم بشريت به صورت زنده از ساعت 21 به مدت 120 دقيقه به تهيه کنندگي فرشید زبوری با آيتم هاي متنوع و متناسب با حال و هواي نيمه شعبان تقديم مخاطبان مي شود. گزارش زنده از مردم و انعکاس مراسمی که درمیان مردم اجرا می شود با حضور دو گزارشگر از بخش های اصلی برنامه است.کارشناس مذهبی برنامه نیز ضمن صحبت درباره تاریخچه زندگی آقا امام زمان(عج) به سوالات احتمالی مخاطبان هم جواب خواهند داد.شعر شاعران، دلگویه های مردم، مولودی خوانی و موسیقی های مناسب از بخش های دیگر برنامه است.   

 " بایرام گونو " نيز عنوان ويژه برنامه ديگري است که در همين شبکه  براي روز نيمه شعبان در نظر گرفته شده است . اين برنامه به صورت زنده از ساعت 9:00 صبح تا ساعت 12:00 ظهر به تهيه کنندگي رسول مهاجر تولید و پخش می شود و تلاش می شود در این برنامه اوقات فرح بخشی برای مخاطبان ایجاد شود.گزارشهای زنده از مراسم و جشنها و عروسی هایی که در این روز به خصوص در حال اجراست ، نمایشهای طنز ، قطعات و اشعار مناسب روز از جمله بخشهای مختلف برنامه است.

شبکه استاني سيماي مرکز اردبیل هم از آغاز ماه شعبان برنامه هاي خود را به صورت ويژه و با حال و هواي عيد به روي آنتن می برد.

بر همين اساس سعي مي شود در برنامه هاي روتين همانند تزه گون ، اویم قراریم ، سلام اردبیل ، اوشاقلار آی اوشاقلار، و ویژه برنامه جنت گوللری با تهيه و پخش آيتم هايي متنوع از جمله نمايش ، گزارش ، سرودهاي شاد محلي و ملي ، دعوت از شاعران و مداحان اهل بيت عصمت و طهارت ، دعوت از کارشناسان ديني و بررسي ابعاد زندگي و شخصيتي حضرت امام حسين ( ع )، حضرت ابوالفضل العباس ( ع ) و امام سجاد ( ع )، سلسله بحث هاي متناسب با نيمه شعبان، ترويج فرهنگ مهدويت، معرفي کتاب در مورد امام زمان (عج) و سير مطالعاتي در مورد امام عصر (عج)، پرداخت به نقش فرهنگ انتظار در تحقق سبک زندگي ايراني اسلامي ، فرازهايي از مناجات شعبانيه، كلام بزرگان، پخش نماهنگ هاي مناسبتي، و ... اوقاتي خوش براي مخاطبان خلق نمايد. در شب خجسته ميلاد حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف نيز برنامه شبانگاهي جنت گوللری به صورت ويژه  به مدت 50 دقيقه در قالب ترکیبی نمایشی با ارایه آیتم هایی نظیر آرم شروع، وله های گرافیکی، پلاتوهای زنده، نمایش زنده، مولودی خوانی، اجرای موسیقی اصیل زنده، گزارش و... سعی در انعکاس شور و احساس مردم در برگزاری جشن های مردمی خودجوش دارد.