رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

ویژه برنامه عید سعید فطر در صدا و سیمای مرکز اردبیل - خبر

 

 

ویژه برنامه عید سعید فطر در صدا و سیمای مرکز اردبیل

صدا وسیمای مرکز اردبیل با ویژه برنامه خاص و مخاطب پسند به استقبال عید سعید فطر می رود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، دکتر ملااحمدی مدیر کل مرکز در گفتگو با روابط عمومی مرکز اعلام کرد: معاونت صدای مرکز با پخش زنده ویژه برنامه"بایراملیق" در دو روز متوالی از ساعت 10 الی 12 سعی می کند فضایی شاد و مفرح را در این ایام ایجاد کند.

قطعات نمایشی طنز، گزارشهای زنده از جشن و سرور حاکم در زندگی مردم، انعکاس مراسم خاصی که در شهر در حال برگزاری است از جمله بخش های برنامه است.

ویژه برنامه بایراملیق به تهیه کنندگی رسول مهاجر و اجرای پیمان عبداللهی و به قلم عادل فکور و با اجرای مشترک صدای مرکز زنجان تولید و پخش می شود.

  مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل در ادامه افزود: پخش مستقیم "نماز عید فطر" به امامت حضرت آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل  ساعت 6 صبح از شبکه استانی سیمای مرکز اردبیل و همچنین دو ویژه برنامه "فطر بایرامی" از ساعت 9:45 الی 10:30 و " گئجه لر"  از ساعت 22 الی 22:45  از استانی سبلان پخش می شود.

دراین برنامه ها در خصوص فلسفه عید فطر، بیان آداب و رسوم مردم منطقه هنگام عید فطر و عید فطر در ادبیات بحث و گفتگو می شود و در خصوص فرهنگ این روز مبارک با حضور کارشناسان مذهبی بحث و گفتگو می شود و ضمن فراهم آوردن لحظاتی خوش برای بینندگان، جشن و سرور را به خانه های مردم می آورند. آیتم هایی چون پخش سرود و موسیقی (بصورت زنده) ،نمایش ، گزارش طنز  وگزارش های متنوع مردمی از بخش های دیگر برنامه ها است.

ویژ برنامه " فطر بایرامی" به تهیه کنندگی  و کارگردانی شاهین قاسمی و اجرای خانم گرانمایه در دو روز متوالی از محوطه پل معلق مشگین شهر بصورت ضبطی پخش می شود و برنامه " گئجه لر" نیز به تهیه کنندگی  شاهین قاسمی بصورت زنده در سه شب متوالی  ساعت 22 از شبکه استانی سبلان پخش می شود.

وی همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و افزود: حوزه معاونت خبر این مركز هم انعكاس حضور پر شور مردم در اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر از تمام شهرستان های استان و ارسال تصاویر به شبکه های سراسری را برای این روز بزرگ تدارک دیده که شامل مصاحبه با مردم، پخش گزارشهایی از جشن ها و مراسمهای برگزار شده در سطح شهر را به اطلاع مخاطبان استانی و شبکه های سراسری می‌رساند.

در پایان مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل خاطرنشان کرد: تولید و انتشار پوستر، اینفوگرافیک و عکس نوشته با موضوع عید سعید فطر، انتشار عکس حضور مردم در نماز عید فطر،  معرفی برنامه های رادیویی و تلویزیونی در فضای مجازی، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز از جمله اقدامات در نظر گرفته شده معاونت فضای مرکز اردبیل در عید سعید فطر خواهد بود.