ویروس اینترنت

ساختار : ترکیبی

موضوع : دانش و فناوری

نوع تولید : صوتی

مدت : 00:03:19

مواردی که باید رعایت کنیم تا از طریق اینترنت ویروسی نشویم!

آیا این امکان وجود دارد که اصلا سیستم ما از طریق اینترنت ویروسی نشود یا خیر ؟ پاسخ بله می باشد. شما با رعایت کردن یکسری از نکات ساده و پیش پا افتاده به راحتی می توانید از ویروسی شدن ویندوز از طریق اینترنت جلوگیری کرده و به راحتی وبگردی کنید.

نکته اول: سایتهای تبلیغاتی و افراد سود جو برای اینکه ویروس یا بدافزار خود را پخش کنند از عنوان های جذاب استفاده می کنند مثل پیام های تبلیغاتی، پس هرزنامه ها و ایمیل هایی که از افراد ناشناس می رسند و اغلب دارای موضوعات جذابی هستن، به هیچ وجه فایل ضمیمه آنها را دانلود و باز نکنید.

نکته دوم: قبل از دانلود هر فایلی از اینترنت باید آنتی ویروس به­روز شده ای بر روی ویندوز شما نصب شده باشد و تا جایی که امکان دارد هیچ فایلی از اینترنت دانلود نکنید مگر اینکه از منبع آن سایت مطمئن باشید.

نکته سوم: حتما یک آنتی ویروس اینترنت سکیوریتی روی سیستم خود نصب کنید. این آنتی ویروس ها کلیه فایل های ضمیمه را اسکن می کنند و در صورت مشکوک بودن به آن فایل به شما اخطار می دهند. آنتی ویروس های کرک شده در بیشتر مواقع امکان شناسایی ویروس ها و بدافزارها را ندارند.

نکته چهارم: اگر ویندوز شما به ویروس آلوده شد، تنها راه رهایی از مشکل، پشتیبان گرفتن از اطلاعات می باشد. بطور منظم از فایل های خود Back up بگیرید. گاهی اوقات ویروس ها تمامی فایل ها را از بین می برند.

نکته پنجم: اگر جزو کاربرانی هستید که دائم از اینترنت استفاده می کنید باید با انواع بدافزارها آشنایی کامل داشته باشید و اگر علاقه ای به این موضوع ندارید هر چند وقت یکبار سایت پلیس فتا را بررسی کنید. این سایت معمولا اولین سایت در شناسایی انواع ویروس ها و اطلاع رسانی به کاربران می باشد. بسیاری از سایت­های امنیتی جدیدترین ویروس­ها و تهدیدات اینترنتی را لیست می­کنند.و نکته آخر اینکه هنگام دانلود تصاویر دقت کنید و سعی کنید عکس ها را از سایتهای معتبر اسکن و دانلود کنید. امکان قرار دادن کدهای ویروسی در داخل تصاویر وجود دارد.

امیدواریم با رعایت کردن موارد بالا تا 99.99 درصد سیستم شما ایمن شده و مشکلی برای ویندوز پیش نیآید؛ مگر اینکه از طریق فلش مموری یا دیسکت ویروس به ویندوز شما وارد شود.

 

Internet   virus

Steps you should take to keep the virus from the Internet!

Is it possible that our system does not viral over the Internet, or not? The answer is yes. You will comply with a set of simple and banal things can easily get the virus and prevent Windows from the Internet to your browsing convenience. First Tip: Search for the virus or malware sites, advertising and profit from their play as their attractive Such as advertising messages, the spam mails that arrive from unknown people and are often fascinating subject, and do not open any attachments to download them.