رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

ولایت رکن اساسی پایداری حکومت اسلامی است - خبر

 

 

ولایت رکن اساسی پایداری حکومت اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: ولایت رکن مهم و اساسی برای پایداری حکومت اسلامی و ضامن اتحاد مسلمانان است.

ولایت رکن اساسی پایداری حکومت اسلامی است
حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهار کرد: ولایت و رهبری در اسلام از اهمیت فوق‏ العاده‏‌ای برخوردار بوده و مهم‏ترین و سرنوشت سازترین مسئله اسلامی به شمار می‏ رود.
 
وی افزود: به همان اندازه که در تفکر دینی، اسلامی وجود ولی الله و حجت الله در زمین و میان توده مردم به‌عنوان رهبر دینی و الهی و مقتدا و اسوه ضرورت دارد، پذیرش ولایت ولی و رهبری دینی توسط مردم نیز ضروری و اجتناب‏ناپذیر است.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل در ادامه ولایت را رکن اساسی برای پایداری حکومت اسلامی عنوان کرد و افزود: ولایت فقیه، در طول ولایت خدا و ولایت معصومین (ع) است و بنابر ادله شرعیه، ولی فقیه نیز چون معصومین (ع)، وظیفه اجرای احکام و برقراری نظام عادلانه اسلام را دارد و اختیاراتش، بسان اختیارات امامان معصوم (ع) است، در نتیجه ولایت او چون ولایت ائمه، ولایتی است الهی که مورد تایید خداوند متعال است لذا حکومتی که به واسطه او اداره می‌شود نیز الهی است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام ستوده به نقش ولایت فقیه در دوران غیبت اشاره کرد و افزود: التزام و پیروی از قانون اساسی به‌عنوان یک پیمان و تعهد عمومی، مهم‌ترین وظیفه‌ای است که مردم در برابر حاکم اسلامی بر عهده دارند و اطاعت از ولی امر مسلمین عامل اتحاد و متضمن پیشرفت همه جانبه کشور خواهد بود.