سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ولایتمداری حضرت زهرا(س) بهترین الگوی جامعه امروز - خبر

 

 

ولایتمداری حضرت زهرا(س) بهترین الگوی جامعه امروز

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت: ولایتمداری حضرت زهرا(س) بهترین الگوی جامعه امروز است.

ولایتمداری حضرت زهرا(س) بهترین الگوی جامعه امروز
حجت‌الاسلام مهدی ستوده در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)،در جمع طلاب و روحانیون اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) برای رضای خدا از ولایت دفاع کردند و این الگوی مناسبی برای جامعه امروز است؛ الگوی زندگی حضرت زهرا(س) کهنه شدنی نیست، چرا که صفات اخلاقی هیچ‌گاه به‌مرور زمان کهنه نمی‌شوند و همان‌گونه که ۱۴ قرن پیش صداقت، امانت و عدالت نیک بوده است، امروز نیز همین جایگاه را دارند.
 
وی افزود: عبادت، صداقت، همسرداری، فرزند داری، ادب و دفاع از ولایت حضرت زهرا(س) هیچ زمانی کهنه نمی‌شود؛ حضرت فاطمه زهرا(س) شهیده راه ولایت هستند که در دفاع از امیرالمؤمنین علی(ع) به این مقام دست یافتند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل تصریح کرد: از جمله ویژگی‌های بارز در زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) حمایت ایشان از ولایت و اصل امامت است که حتی در این مسیر در مقابل خطرات و هجمه‌های دشمنان، خود را سپر ولایت قرار دادند و از بذل جان خویش دریغ نکردند چرا که دین و ولی خدا را از هر چیزی برتر و مهم‌تر می‌دانستند.
 
ستوده بیان کرد: حضرت فاطمه(س) هنگامی‌که غربت امام زمانشان را دیدند و احساس کردند می‌خواهند دین را منحرف کنند، ساکت ننشستند و فدایی شدن در مسیر ولایت را انتخاب کردند نه به‌ عنوان اینکه حضرت علی(ع) همسر ایشان است بلکه دفاع از مظلوم و دفاع از ولایت سرمشق اقدامات ایشان بود.
 
وی ادامه داد: شخصیت حضرت زهرا(س) «خیرالنساء الی الأبد» است و مظلومیت، علم، حلم، مدیریت، همسرداری، مهرورزی، دستگیری از نیازمندان و مظلومان و حضور در میدان در دفاع از حریم نبوی، همگی راهبردهای تحلیلی شخصیت حضرت زهرا(س) است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر کل اوقاف و امور خیریه اردبیل گفت: وصیت‌نامه سیاسی - الهی حضرت زهرا(س) منحصر به زمان خودشان نشد و از محدوده جغرافیایی مدینه خارج شد و تا عصر ظهور، دفاع از راه ولایت را با خون به نمایش گذاشت و پیروان حضرت زهرا(س) باید دفاع از ولایت و دفاع از مظلوم را سرمشق خود قرار دهند و پایداری اسلام و دفاع از دین را اولویت خود قرار دهند.