سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

وقوع بیش از ۱۰۰ مورد آتش‌سوزی عمدی در باغ‌های خلخال - خبر

 

 

وقوع بیش از ۱۰۰ مورد آتش‌سوزی عمدی در باغ‌های خلخال

تعداد موارد آتش‌سوزی در روزهای اخیر که به گفته مسوولان عمدی و توسط افراد ناشناس بوده در شهرستان خلخال به بیش از ۱۰۰ مورد رسیده است.

وقوع بیش از ۱۰۰ مورد آتش‌سوزی عمدی در باغ‌های خلخال

سیدحسن موسوی ،رییس ایستگاه آتش‌نشانی خلخال گفت: این آتش‌سوزی بویژه از زمان باردهی پنبه‌ای درختان تنومند چنار در باغ‌های مرکز و حاشیه شهر افزایش یافته و تاکنون  بیش از ۱۰۰ مورد آتش‌سوزی با تلاش و حضور به موقع آتش‌نشانان در محل وقوع حادثه مهار شده است.

او با بیان اینکه همه موارد آتش‌سوزی باغ‌های خلخال عمدی و توسط افراد ناشناس صورت می‌گیرد، اظهارکرد: یکی از عوامل ایجاد آتش‌سوزی عمدی در باغ‌های خلخال که توسط نگهبان پارک جنگلی اللرباغی شناسایی شده، توسط ماموران انتظامی دستگیر شده است.

وی با اشاره به وارد شدن خسارت سنگین مالی به باغداران در جریان آتش‌سوزی‌های چند روز گذشته خلخال گفت: عامل آتش‌سوزی باغ‌ها تنها یک نفر نبوده و با دستگیری این فرد موارد آتش‌سوزی در باغ‌ها متوقف نشده است.

رییس ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری خلخال گفت: با توجه به سرعت انتقال شعله‌های آتش از طریق بار درختان چنار  خسارت مالی وارده قابل توجه بوده و علاوه بر سوختن علوفه ،درختان، پایه‌های حفاظ سیم خاردار و فنس باغ‌های میوه و چنار بخشی از امکانات و تجهیزات باغداران طعمه حریق شده و از بین رفته است.

سرهنگ سیدهادی موسوی ،فرمانده انتظامی خلخال نیز از دستگیری یکی از عوامل آتش‌سوزی در باغ‌های خلخال خبر داد و گفت: چند عامل دیگر توسط پلیس این شهرستان شناسایی و هم‌اکنون تحت پیگرد هستند.