سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانیان در اردبیل انجام نیافته است - خبر

 

 

وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانیان در اردبیل انجام نیافته است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ استان اردبیل گفت: تاکنون وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانی انجام نگرفته است.

وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانیان در اردبیل انجام نیافته است
ظهر امروز مراسم  آزادسازی 57 زندانی جرایم غیرعمد و مالی با رعایت اصول و موازین بهداشتی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس با حضور جمعی از مسئولین دستگاه‌های اجرایی و خیرین استانی در ساختمان نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه‌ استان اردبیل در این مراسم اظهار داشت: این اقدام خیرخواهانه به مناسبت عیدغدیرخم و ولادت امام موسی کاظم(ع)  با دعوت از خیرین و مسئولان اجرایی استان در راستای کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی انجام شد.
 
وی بیان کرد: با کمک اداره کل اوقاف و امورخیریه، ستاد دیه، بنیاد مستضعفین و خیرین،  بدهی بیش از  70 میلیارد ریالی این زندانیان مرتکب جرم غیرعمد تهیه و از زندان آزاد شدند.
 
ستوده افزود: طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد مالی  به منظور تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌‌های مردمی و خیرین اجرا می‌شود و مؤلفه‌های آزادی زندانیان، محکومین مالی و جرائم غیرعمد بوده و آزادسازی زندانیان در اجرای این طرح از منابع مشارکت‌های مردمی، خیرین و موقوفات دارای نیات مرتبط انجام می‌شود.
 
ستوده با اشاره به اینکه تاکنون وقف مستقیمی برای آزادسازی زندانی انجام نگرفته است گفت: بر اساس ابلاغیه سازمان اوقاف به ادارات اوقاف سراسر کشور مبنی بر آزادسازی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد از محل نیات خیرات و غیره مقرر شده تا امسال بخشی از بدهی  زندانیان تامین و در چند مرحله به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و با مشارکت ستاد دیه و سایر دستگاهها آزاد شوند.