حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷

وقف صدقه جاریه برای تمام عمر انسان و برای آخرت است - خبر

 

 

وقف صدقه جاریه برای تمام عمر انسان و برای آخرت است

امام جمعه خلخال با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف، وقف را رحمت الهی برای مسلمانان و آن را صدقه جاریه برای تمام عمر انسان و برای آخرت عنوان کرد.

وقف صدقه جاریه برای تمام عمر انسان و برای آخرت است
حجت الاسلام کریم اسدی با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف، وقف را رحمت الهی برای مسلمانان و آن را صدقه جاریه برای تمام عمر انسان برای دنیا و آخرت عنوان کرد.
 
وی پیش‌قدم شدن در امر وقف و کمک به نیت‌های خیر دنیوی را خواستار شد و گفت: وقف علاوه بر امتیازات معنوی دنیوی امتیازات اخروی را نیز برای انسان در برخواهد داشت.
 
اسدی با اشاره به تاریخ اسلام و هجرت حضرت رسول اکرم (ص) در راستای اعتلای دین اسلام و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی تصریح کرد: تمام شئونات و امکانات باید صرف اعتلای دین شود و اصل این است. هدف مقدس نباید فدای سایر مسائل شود و این هدف مقدس جز اسلام چیز دیگری نیست.
 
امام جمعه خلخال با اشاره به بصیرت دینی مردم نیز گفت: بصیرت مردم  باید آنقدر افزایش و گسترش یابد تا کفر و شیطان صحنه گردان جامعه نشوند.
 
خطیب نماز جمعه خلخال  رعایت تقوای الهی را خواستار شد و بیان کرد: یکی از امانت‌های الهی در جامعه مردم هستند و این مردم در کنار مسؤولان به عنوان امانت بوده و باید خدمت به این مردم به شایسته ترین نحو انجام گیرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام اسدی گفت: یکی از آخرین وصیت‌های پیامبر مکرم اسلام(ص) خدمت به زیردستان و توصیه به نماز اول وقت است که یکی از واجبات مهم دینی است.