سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

وقف در حوزه تولید می‌تواند مورد توجه واقفان قرار گیرد - خبر

 

 

وقف در حوزه تولید می‌تواند مورد توجه واقفان قرار گیرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: ظرفیت اوقاف در تمامی عرصه‌ها نیازمند بهره‌گیری است چرا که در هر عرصه‌ای از ترویج فرهنگ وقف استفاده شده خروجی‌های ارزشمندی را به دنبال داشته است.

وقف در حوزه تولید می‌تواند مورد توجه واقفان قرار گیرد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی واقع در امامزاده عبدالعزیز (ع) اظهار داشت: ظرفیت اوقاف در تمامی عرصه‌ها نیازمند بهره‌گیری است چرا که در هر عرصه‌ای از ترویج فرهنگ وقف استفاده شده خروجی‌های ارزشمندی را به دنبال داشته است.
 
وی با اشاره به اهمیت استفاده از قابلیت‌های این نهاد برای تحقق شعار سال نیز بیان کرد: اگر بخواهیم از ظرفیت‌های اوقاف به شکل عملیاتی استفاده کنیم اهمیت به حوزه اقتصادی در حال حاضر یک امر مهم و ضروری است و در این زمینه اجرای پروژه‌های مختلفی در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: وقف علمی٬ وقف اقتصادی٬ وقف معنوی و نیز وقف کشاورزی برای ما جزو برنامه‌های عام‌المنفعه محسوب می‌شود که برگزاری این نمایشگاه یک تلنگر برای دستیابی به اهداف مورد نظر در این زمینه است که امیدواریم بتوانیم برای کمک به رونق تولید و عرضه محصولات تولیدی از این ظرفیت بهره‌گیری کنیم.
 
ستوده تصریح کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق شعار سال رونق تولید باید به این مهم جامه عمل پوشانده و با پیگیری‌های مستمر در این زمینه برای امسال و سال‌های آینده برنامه‌های مدونی را پایه‌ریزی کنیم که برای نسل‌های امروز و بعدی مفید واقع شده و خروجی‌های مناسبی را به دست آوریم.
 
وی بیان کرد: امیدواریم مسئولان و دستگاه‌های متولی در این زمینه با ما نهایت همکاری و مشارکت را داشته باشند تا بتوانیم با وحدت و همدلی به تمامی اهداف خود جامه عمل پوشانده و به بهترین شکل وارد عمل شویم که این موضوع نیز باید برگزاری جلسات مداوم و پیگیری‌های مستمر مثمرثمر واقع شود.