رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

وظیفه مداح اصلاح‌گری جامعه است - خبر

 

 

وظیفه مداح اصلاح‌گری جامعه است

مدیرکل تبیلغات اسلامی استان اردبیل وظیفه اصلی مداحان و مبلغان دینی را در پیروی از منش اباعبدالله الحسین(ع) اصلاح‌گری در جامعه عنوان کرد.

وظیفه مداح اصلاح‌گری جامعه است
حجت الاسلام مهدی ستوده گفت: امام حسین(ع) دلیل قیام خود را اصلاح‌گری جامعه و مقابله با انحرافی که در دین جد خود رخ داده بود اعلام کرده است و امروز نیز وظیفه هر مداح، مبلغ، مبلغه و شاعری اصلاح‌گری در جامعه و بازگرداندن آن به چارچوب دین است.
 
وی با بیان اینکه رستگاری یک جامعه در سایه تربیت صحیح و برون رفت از انحرافات دینی است، افزود:  مقابله ظالم و مظلوم و حق و باطل در زمان معاویه و یزید دیده شد و این مقابله درس عبرتی برای مسلمان و حتی بشریت است که مایه آرامش و رستگاری خود را دین مبین اسلام قرار دهند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه اصلاح‌گری به معنی مقابله با اضمحلال جامعه است، اظهار کرد: تمامی اطلاع رسانان و مبلغان موظف به تنویر افکار عمومی هستند و آنچه انسانیت و بشریت را تخریب می‌کند باید در مداحی‌ها مطرح شود.
 
ستوده اصلی‌ترین ترفند دشمن را زیرسوال بردن خانواده و از بین بردن شاکله خانواده دانست و گفت: با تخریب خانواده جامعه به کل تخریب می‌شود و دشمن به دنبال به زیر سوال بردن نهاد خانواده و در ادامه آسیب ریشه‌ای به جامعه است.
 
وی با بیان اینکه وظیفه مبلغان دینی این است که به اقتضائات جامعه توجه داشته باشند، اظهار کرد: با تشخیص صحیح اقتضائات جامعه باید رسالت اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه با هدف صیانت آن مورد توجه قرار گیرد.