سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

وضعیت راه‌های دسترسی به پایاب خداآفرین مناسب نیست - خبر

 

 

وضعیت راه‌های دسترسی به پایاب خداآفرین مناسب نیست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر وضعیت مسیرهای منتهی به پایاب خداآفرین به ویژه در حوزه راه‌های روستایی، اصلا مناسب نیست.

وضعیت راه‌های دسترسی به پایاب خداآفرین مناسب نیست
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهروز ندایی صبح امروز در جلسه بررسی راه‌های دسترسی به پایاب سد خداآفرین و روستاهای انتقالی در این محدوده اظهار داشت: به دنبال بازرسی های کارشناسان فنی و متولیان و کارشناسان در این حوزه مشخص شد که در حال حاضر وضعیت مسیرهای منتهی به پایاب خداآفرین به ویژه در حوزه راه‌های روستایی مطلوب و مناسب نبوده و نیاز به رسیدگی دارد.
 
وی با اشاره به مشکلات موجود در این حوزه بیان کرد: نبود مطالعات درست در زمان آغاز پروژه اصلی‌ترین عامل ایجاد چنین مشکلاتی در طول اجرای پروژه بوده که این امر سبب شده تا به دنبال آن نارضایتی‌های مردم را شاهد باشیم که باید در راستای حل این مشکلات مسئولان مربوطه تلاش و همت لازم را داشته باشند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در مورد وظایف و رسالت‌های هر یک از دستگاه‌های استان در حل مشکلات در این زمینه افزود: در این حوزه شرکت آب منطقه‌ای، اداره کل راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و نیز پیمانکاران مسئول بهسازی هستند و انتظار می‌رود وظایف هر یک از این دستگاه‌های در به وجود آمدن این مشکلات و خسارت تعیین شده و نسبت به حل آن اقدام شود.
 
ندایی تصریح کرد: ظرفیت ترافیکی در جاده‌های روستایی پایین بوده و تردد خودروهای سنگین عبوری با تناژهای بالا از این راه‌ها سبب وارد آمدن خسارت به این جاده‌ها شده و مشکلات مردم این مناطق را افزایش داده است که باید در زمینه بهسازی این راه‌ها تدابیر لازم اتخاذ شده و در این زمینه اقدامات در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با قدردانی از مردم این منطقه تصریح کرد: مقرر شده تا اقدامات در راستای بهسازی این راه‌ها پس از توافقات شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل راه و شهرسازی آغاز شود که تلاش می‌کنیم با پیگیری‌های لازم زمینه برای حل تمامی مشکلات در این محدوده فراهم شود.