جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

وضعیت تولید نان در اردبیل مطلوب نیست - خبر

 

 

وضعیت تولید نان در اردبیل مطلوب نیست

 

فرماندار اردبیل گفت: وضعیت تولید و توزیع آرد و نان در شهرستان اردبیل با وجود تمامی تلاش‌های انجام شده رضایت‌بخش و مطلوب نیست.

 

خبرگزاری فارس: وضعیت تولید نان در اردبیل مطلوب نیست

 

 جواد زنجانی عصر امروز در جلسه کمیته تنظیم بازار شهرستان اردبیل اظهار داشت: کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به اندازه کافی ذخیره‌سازی شده و عموم هموطنان نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

وی تصریح کرد: در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها دولت تدبیر و امید با درایت، ساز و کار مناسب و شیب ملایم قیمت‌ها را کنترل کرده و توانسته بازار را از شوک بیرون آورد و جلوی هرگونه افزایش بی‌رویه را بگیرد.

فرماندار اردبیل خاطرنشان کرد:‌ تا آخر خردادماه هیچ‌گونه افزایش قیمتی به ویژه در مورد کالاهای اساسی و نیازهای مردم اعمال نمی‌شود و مردم با نرخ‌های سابق کالاهای خود را دریافت می‌کنند.

زنجانی با اشاره به شناسایی و قابل دسترس بودن انبارهای موجود شهرستان اردبیل برای جلوگیری از هرگونه احتکار، گران‌فروشی و سوءاستفاده از جو روانی بازار اضافه کرد: گوشت قرمز منجمد با قیمت 16 هزار تومان و وارداتی 18 هزار و 200 تومان و مرغ منجمد نیز 6 هزار و 500 تومان در بازار توزیع شده تا مردم خرید خود را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: برنج، قند و شکر و سایر کالاهای اساسی و ضروری مردم نیز به اندازه کافی و با قیمت مصوب در انبارهای دستگاه‌های متولی تنظیم بازار موجود بوده و آماده ارائه به هر مقدار که نیاز بازار باشد، است.

زنجانی یادآور شد:‌ هر فروشگاهی که توان توزیع داشته باشد به مقدار نیاز و درخواست برای توزیع این کالاها می‌تواند آن را تهیه و در مناطق مختلف شهرستان اردبیل توزیع کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول با تاکید بر افزایش نیافتن کرایه‌های حمل و نقل در حال حاضر ادامه داد: فعلاً کرایه‌های حمل و نقل درون شهری و روستایی افزایش نمی‌یابد تا با همفکری و تعامل دستگاه‌های مرتبط کرایه منطقی متناسب با افزایش سوخت و فرآورده‌های آن نیز تعیین شود تا رانندگان این قشر زحمتکش در ارائه خدمات خود با مشکلی روبه‌رو نشوند.

وی با انتقاد از آمار متناقض در مورد آرد و نان گفت: وضعیت خدمات‌دهی در این بخش با وجود تلاش‌های انجام شده مطلوب نیست و باید در حد انتظار عموم مردم و در مسیر کمیت و کیفیت‌بخشی به تولید نان تلاش و جدیت به شکل عزم ملی و تصمیم قاطع انجام شود.

زنجانی با اشاره به بازرسی‌های انجام شده در یک ماه گذشته افزود: در این مدت بیش از 9 هزار و 289 بازرسی با تعداد 700 پرونده تشکیل شده، انجام شد که در این بازرسی‌ها بیش از یک‌هزار و 36 تخلف صنفی کشف و 200 میلیون تومان افراد متخلف محکوم شدند که هموطنان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گران‌فروشی می‌توانند آن را با شماره تلفن 124 در جریان بگذارند.