جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

وزنه برداری ورزش نخست استان اردبیل است - خبر

 

 

وزنه برداری ورزش نخست استان اردبیل است

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: وزنه برداری ورزش اول استان است و با تمام توان خود از مدال‌آورترین رشته اردبیل در المپیک حمایت می‌کنیم.

وزنه برداری ورزش نخست استان اردبیل است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهرام آقاخانی گفت: وزنه‌برداری ورزش نخست اردبیل است و بیشترین مدال المپیکی تاریخ استان ما متعلق به این رشته بوده که بیانگر ظرفیت‌های بالای استان اردبیل در این رشته ورزشی است.
 
وی افزود:‌ اغراق نیست وقتی می‌گوئیم ورزش اردبیل را با نام وزنه‌برداری در عرصه قهرمانی می‌شناسند و باید با تمام توان خود از این رشته مدال‌آور حمایت کنیم تا هر چه بیشتر شاهد رشد و توسعه این رشته ورزشی در استان بوده و اردبیل را به عنوان استان شخص در این حوزه معرفی کنیم.
 
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: برای تجهیز هیئت‌های وزنه‌برداری شهرستان‌ها چه از بابت نیروی انسانی اعم مربی و داور و چه از بابت سخت افزاری تمام مشکلات را تا پایان سال حل خواهیم کرد، علاوه بر اینکه شهرداری اردبیل قول حمایت مالی چهار رشته ورزشی در لیگ‌های کشوری را داده که یکی از این رشته‌ها وزنه‌برداری است که با تلاش‌های لازم می‌توانیم تیم استان را در لیگ آینده کشوری ببینیم.
 
آقاخانی بیان کرد: عمده تلاش و اهتمام ما تکمیل خانه وزنه‌برداری در حال احداث است که با تکمیل آن هم هیئت استان از بابت اقتصادی از اداره کل بی‌نیاز شود و هم یک مکان ثابت برای تمرینات و مسابقات کشوری در اختیار وزنه‌برداری استان باشد.
 
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل تصریح کرد: برای وزنه‌برداری جایزه بزرگ جام فجر و همایش سراسری داوران در اردبیل آماده میزبانی هستیم که انتظار می‌رود هیئت وزنه برداری استان تقاضای خود را به فدراسیون ارائه کند و اداره کل با تمام توان خود از این میزبانی حمایت خواهد کرد که امیدواریم شاهد برگزاری این رویداد مهم ورزشی در استان باشیم.