رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

وزش تندباد گرم در اردبیل - خبر

 

 

وزش تندباد گرم در اردبیل

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از وزش باد تند در روز‌های آینده در سطح استان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط محلی در برخی مناطق استان آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع بر اثر وزش باد گرم دور از انتظار نیست.

وزش تندباد گرم در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، طی امروز و فردا همچنان حاکمیت هوای گرم در سطح استان تداوم خواهد داشت که از این رو  مناطق شمالی استان و شهرستان کوثر گرم‌ترین مناطق در استان خواهند بود.
 
وی افزود: از روز پنجشنبه از شدت گرمای هوا در غالب مناطق استان کاسته خواهد شد و از بعد از ظهر همین روز شاهد افزایش ابر و سرعت وزش باد خواهیم بود. 
 
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار ضعیف به منطقه، در روزهای جمعه و اوایل هفته آینده وزش بادهای تند و رگبار باران گاهی توام با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود که این سامانه تا روز دوشنبه هفته آینده در استان ماندگار خواهد بود. 
 
محمدی گفت: با توجه به تداوم هوای گرم به ویژه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، صرفه‌جویی در مصرف آب و برق توصیه می‌شود و انتظار می‌رود هم‌استانی‌های به این مهم توجه داشته باشند. 
 
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به شرایط محلی در برخی مناطق استان با پوشش جنگل و مراتع، آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع بر اثر وزش باد گرم دور از انتظار نیست.