جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

ورود ۹۹ درصد دانش آموزان ابتدایی به سامانه شبکه اجتماعی دانش آموزی - خبر

 

 

ورود ۹۹ درصد دانش آموزان ابتدایی به سامانه شبکه اجتماعی دانش آموزی

مدیر کل آموزش و پرورش اردبیل گفت: 99 درصد مدیران، معلمان و دانش‌آموزان مقطع ابتدایی وارد سامانه شاد شدند.

ورود ۹۹ درصد دانش آموزان ابتدایی به سامانه شبکه اجتماعی دانش آموزی

احمد ناصری اظهار کرد: از اوایل اسفندماه که مدارس با شیوع بیماری کرونا تعطیل شد، تمرکز ما بر گندزدایی و ضدعفونی کردن مدارس بود که به صورت روزانه این کار در دستور مدیران قرار گرفت و به دنبال آن تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و شوینده را شاهد بودیم.

او از تامین و پرداخت یک میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار به عنوان سرانه بهداشتی مدارس خبر داد و خاطرنشان کرد: با توزیع این مبلغ بین مدارس سعی کردیم تا به مدیران و تهیه و تامین اقلام بهداشتی و همچنین آموزشی کمک کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: در همین ایام برنامه‌های آموزشی با محوریت ارتقای بهداشت معلمان و آگاهی آنها از شرایط کرونایی در دستور کار قرار گرفت و بیش از 14 هزار نفر از همکاران ما در آموزش و پرورش استان در این دوره‌های آموزشی شرکت کردند.

ناصری بیان کرد: در کنار ارائه خدمات آموزشی به اشکال مختلف سعی کردیم تا برنامه‌های ورزشی و سرگرمی را نیز در دستور کار قرار دهیم تا به نوعی عقب‌ماندگی‌های حوزه آموزشی و تربیتی جبران شده و فاصله بین مدرسه و خانه شکنندگی ایجاد نکند.

او گفت: با همکاری شبکه آموزش و شبکه‌های دو و چهار و همچنین شبکه استانی سبلان مطالب روزانه آموزشی تهیه و از طریق این رسانه‌ها پخش شد تا دانش‌آموزان بیشتر در جریان برنامه‌های آموزشی و تحصیلی قرار گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: از طریق صداوسیمای مرکز اردبیل و با تمرکز روی پایه دوازدهم برنامه‌های آموزشی در یک مرحله ضبط و پخش شده و مرحله دوم نیز اردیبهشت ماه از صداوسیمای مرکز اردبیل پخش خواهد شد.