رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار توسط دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت است - خبر

 

 

ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار توسط دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت است

استاندار اردبیل گفت: ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار توسط دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت است چرا که به طور عمده متاسفانه کار دانشجویان با رشته آنان مطابقت ندارد.

ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار توسط دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنامجو بعد از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اظهار داشت:  ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار توسط دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت است چرا که به طور عمده متاسفانه کار دانشجویان با رشته آنان مطابقت ندارد.
 
وی بیان کرد: باید شرایط و بسترها را طوری فراهم کنیم که وقتی جوانان از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند با استعداد و مهارت کافی وارد بازار کار شوند و بتوانند مطابق با رشته تحصیلی اشتغال‌زایی کنند که این مسئله باید قبل از انتخاب رشته و مطابق با سلایق و استعدادهای دانشجویان باشد.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: دوران دانشجویی فرصت مناسبی برای شناختن استعدادهای جوانان است که در تلاش هستیم با ایجاد مهارت‌آموزی در حوزه‌های مختلف شاهد حضور موثر جوانان در مباحث توسعه‌ای باشیم و تا چند سال آینده جوانان ما بدون مهارت در جامعه رشد پیدا نکنند.
 
بهنامجو تصریح کرد: 47 هزار دانشجو در حال حاضر در دانشگاه‌های استان مشغول به تحصیل هستند که درصدد هستیم برای دستیابی به راهکارهای تخصصی و لازم نیازمند توجه به مسائل مختلف جوانان با بهره‌گیری از ظرفیت خود آنان هستیم چرا که مشارکت جوانان می‌تواند نتیجه بهتری به دنبال داشته باشد.
 
وی بیان کرد: احداث خانه جوان در شهرستان‌های استان از مهم‌ترین موارد مربوط به جوانان است که در صورت مساعد بودن نظر وزارت ورزش و جوانان و تخصیص اعتبارات ساختمان استانداری در اختیار جوانان قرار می‌گیرد که در این زمینه نیز پیگیری‌های لازم در حال انجام است.