جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

ورود سامانه سرد و بارشی به اردبیل/ بارش برف در مناطق مرکزی و باران در مناطق شمالی استان - خبر

 

 

ورود سامانه سرد و بارشی به اردبیل/ بارش برف در مناطق مرکزی و باران در مناطق شمالی استان

مدیرکل سازمان هواشناسی اردبیل گفت: فعالیت سامانه سرد و بارشی در آسمان اردبیل از امشب، سبب بارش برف در مناطق مرکزی استان خواهد شد.

ورود سامانه سرد و بارشی به اردبیل/ بارش برف در مناطق مرکزی و باران در مناطق شمالی استان

سیاوش محمدی اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی، طی امروز و فردا ضمن فعالیت سامانه سرد و بارشی در استان اردبیل، آسمان استان ابری و مه‌آلود توام با بارش باران و برف گاهی به‌صورت رگبار پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: تمرکز بارش برف بیشتر در مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهد بود.

مدیرکل سازمان هواشناسی اردبیل بیان کرد: طی امشب و فردا به‌دلیل وزش باد شمالی و کاهش محسوس دما با کمینه دمای ۳ تا ۴ درجه زیر صفر، بارش در این مناطق به‌صورت برف انتظار می‌رود.

وی تاکید کرد: این سامانه بارشی نسبت به سامانه قبلی ضعیف‌تر است اما در رفت‌وآمد شهروندان مراکز مرکزی استان اختلال ایجاد خواهد کرد.

محمدی تصریح کرد: سامانه بارشی در مناطق شمالی استان به‌صورت باران خواهد بود  اما در این ارتباط به جهت جلوگیری از سرمازدگی باغات به باغداران و کشاورزان استان هشدارهای لازم نیز صادر شده است.

وی گفت: باخروج این سامانه بارشی، از روز سه شنبه تا آخر هفته جاری در بیشتر مناطق استان جوی بهاری ،گاهی افزایش ابر و رگبار موقتی و با افزایش نسبی دما و در اغلب ساعات آسمانی نیمه‌ابری گاهی با وزش باد جنوبی را شاهد خواهیم بود اما از اواخر هفته سامانه سرد و بارشی قوی به استان ورود خواهد کرد.