جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

ورود دام عشایر بدون مجور در اردبیل جرم است/ ۱۰ خرداد تاریخ ورود دام به مراتع ییلاقی اردبیل - خبر

 

 

ورود دام عشایر بدون مجور در اردبیل جرم است/ ۱۰ خرداد تاریخ ورود دام به مراتع ییلاقی اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ورود دام به مراتع بدون پروانه مرتع‌داری و یا ورود دام بیشتر از تعداد تعیین شده در پروانه مرتع‌داری جرم بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

ورود دام عشایر بدون مجور در اردبیل جرم است/ ۱۰ خرداد تاریخ ورود دام به مراتع ییلاقی اردبیل

شهامت هدایت، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: براساس بررسی‌هایی که توسط کارشناسان منابع طبیعی استان اردبیل انجام شده ۱۰ خردادماه تاریخ ورود دام به مراتع ییلاقی اردبیل تعیین شده تا از تخریب مراتع جلوگیری شود.

او افزود: انتظار می‌رود عشایر استان به تاریخ تعیین شده توجه داشته و در راستای جلوگیری از تخریب مراتع ییلاقی و بهره‌برداری اصولی از این مراتع از کوچ زودهنگام خودداری کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه ورود دام به مراتع بدون پروانه مرتع‌داری و یا ورود دام بیشتر از تعداد تعیین شده در پروانه مرتع‌داری جرم محسوب می‌شود، گفت: براساس قانون متخلفان در این حوزه از طریق مراجع قضایی مربوطه تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

هدایت بیان کرد: براساس قوانین و مقررات موجود در این حوزه پروانه مرتع‌داری عشایر استان باید برای امسال تمدید شده و همراه آن‌ها باشد تا در هنگام استفاده از مراتع و در صورت لزوم پروانه مرتع‌داری و یا سند قرارداد اجرای طرح به مأموران حفاظتی ارائه دهند.

او با بیان اینکه شماره تماس ۱۵۰۴ برای دریافت گزارش‌های تخلفات در این حوزه تدارک دیده شده است، تصریح کرد: انتظار می‌رود تا در صورت ورود بدون مجوز دام به مراتع بهره‌برداران و شورای اسلامی روستا‌ها موضوع را گزارش دهند تا برخورد‌های لازم با متخلفان انجام شود.