جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

ورود اتوبوس به محور سرچم-اردبیل ممنوع شد - خبر

 

 

ورود اتوبوس به محور سرچم-اردبیل ممنوع شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بخشی از محور سرچم-اردبیل در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی مسدود بوده و تا اطلاع ثانوی تردد اتوبوس در این مسیر ممنوع است.

ورود اتوبوس به محور سرچم-اردبیل ممنوع شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی رحمتی شامگاه جمعه در بازدید خبرنگاران از بازگشایی گردنه صائین در محور نیر به سراب اظهار داشت:‌ در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی استان باز بوده و راهداران در حال تلاش برای برف‌روبی در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر هستند که با تلاش‌های صورت گرفته تردد در تمامی گردنه‌ها امکان پذیر است.
 
وی افزود: بخشی از محور سرچم در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی به دلیل بارش برف مسدود بوده و تردد اتوبوس از این مسیر فعلا ممنوع است چرا که در 13 کیلومتری جاده سرچم در منطقه گل‌گلاب آذربایجان شرقی به علت فرعی بودن این محور در آذربایجان شرقی عملیات برفروبی انجام نشده است.
 
رحمتی بیان کرد: در حال حاضر 206 دستگاه ماشین‌آلات راهداری در قالب 20 اکیپ و 420 نیروی انسانی در جاده‌های استان به ویژه در 8 گردنه برفگیر حضور دارند و تا این لحظه مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر در سطح استان 13 راهدارخانه ثابت و سیار فعال است به طوری که 9 راهدارخانه به صورت ثابت و 4 راهدارخانه به صورت سیار فعالیت می‌کنند.
 
وی گفت: 38 دوربین در محورهای مواصلاتی استان اردبیل نصب شده و وضعیت راه‌های مواصلاتی استان اردبیل به صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفته و راهداران هر جا لازم باشد برای کمک به مردم و برفروبی جاده‌ها در تمامی ساعات شبانه‌‌روز حضور می‌یابند.