جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

وجود 6 هزار عنوان کتاب صوتی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل - خبر

 

 

وجود 6 هزار عنوان کتاب صوتی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: 6 هزار عنوان کتاب صوتی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل گنجانده شده است.

وجود 6 هزار عنوان کتاب صوتی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل از تولید ۱۵۰ عنوان کتاب صوتی در استان اردبیل خبر داد و افزود: کتب صوتی با هدف تأمین نیاز مطالعاتی روشندلان تولید می‌شود اما به صورت گسترده توسط تمامی اشخاص مورد استقبال است.

وی افزود: اغلب کتب صوتی تولید شده، کتاب‌های پرتقاضای روشندلان بوده و تلاش بر این بوده بخشی از نیاز مطالعاتی روشندلان به کتاب‌های درسی و غیردرسی از طریق کتب صوتی تأمین شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل به ضرورت مشارکت علاقه‌مندان در تهیه کتب صوتی تأکید و اضافه کرد: امکانات لازم برای تولید کتاب صوتی در کتابخانه مرکزی اردبیل فراهم است و هر فرد علاقه‌مندی می‌تواند در تولید کتاب صوتی مشارکت کند.

عزیزخانی تعداد کتب بریل موجود در کتابخانه‌های عمومی را نیز هزار و ۲۰۰ نسخه برشمرد و تأکید کرد: در سال‌های اخیر استقبال روشندلان از کتاب و کتاب‌خوانی به دلیل تأمین امکانات ذکر شده رو به افزایش است.

وی تعداد روشندل عضو در کتابخانه‌های عمومی استان را ۲۲۰ نفر برشمرد و افزود: علاوه بر تأمین کتاب، نشست‌های هم‌اندیشی، جلسات مطالعه کتاب و نقد کتاب نیز برای روشندلان برگزار می‌شود.