سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

وجود 223 مرکز اقامتی در استان اردبیل - خبر

 

 

وجود 223 مرکز اقامتی در استان اردبیل

استان اردبیل دارای 223 مرکز اقامتی اعم از هتل، هتل آپارتمان، متل، میهمان‌پذیر و کمپ است.

وجود 223 مرکز اقامتی در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قادر تقی‌زاده معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: ضوابط و مقررات مرتبط با استانداردسازی هتل‌ها و مراکز اقامتی ابلاغ شده و در این زمینه اقدامات لازم و اساسی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه استانداردسازی 9 هتل در دستور کار بوده و در نظر داریم تا تعطیلات تابستانی سال آینده بخش اعظمی از مراکز اقامتی استاندارد شود، تصریح کرد: در راستای استانداردسازی امکانات و تجهیزات و نیز نوسازی ساختمان‌ها تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: علاوه بر این دوره‌های آموزشی ویژه مدیران مراکز اقامتی برگزار می‌شود تا با جدیدترین شیوه‌های مدیریتی در حوزه کاری خود آشنا شوند چرا که برگزاری دوره‌های آموزشی نقش و تاثیر به سزایی در ارتقای کیفی خدمات به گردشگران ایفا می کند.

تقی‌زاده با بیان اینکه تمدید پروانه فعالیت مراکز اقامتی منوط به سپری کردن دوره‌های آموزشی است، افزود: این مهم منجر به کیفیت بخشی خدمات مراکز اقامتی شده و می‌توانیم با ارائه خدمات مناسب و کیفی به گردشگران و مسافران ورودی به استان شاهد توسعه استان در حوزه صنعت گردشگری باشیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: استان اردبیل با دارا بودن 223 مرکز اقامتی اعم از هتل، هتل آپارتمان، متل، میهمان‌پذیر و کمپ به لحاظ تعداد مراکز اقامتی رتبه سوم و از نظر تعداد تخت رتبه ششم را در کشور دارد.