جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

وجود سه هزار ناشنوا و کم شنوا در استان اردبیل - خبر

 

 

وجود سه هزار ناشنوا و کم شنوا در استان اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: حدود سه هزار ناشنوا و کم شنوا در استان وجود دارد.

وجود سه هزار ناشنوا و کم شنوا در استان اردبیل

ستاری افزود: در استان در حدود ۳ هزار ناشنوا و کم شنوا وجود دارد که توسط کانون ناشنوایان (تشکل‌های غیردولتی) از خدمات مختلف سازمان بهره مند می‌شوند.

وی گفت: تعداد ۴ مرکز کودک و خانواده هم در سطح استان خدمات مختلفی چون؛ تجویز سمعک، مشاوره‌های تخصصی، کاشت حلزون، کار درمانی و گفتار درمانی را به این عزیزان ارائه می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان در خصوص خدمات ارئه شده به قشر سالمند هم گفت: در استان اردبیل حدود ۱۰ درصد افراد جامعه یعنی ۱۵۰ هزار نفر بالای ۶۰ سال هستند که تعداد این عزیزان روز به روز در حال افزایش است و لازم است در این رابطه برنامه‌های متناسب با نیاز‌های سالمندان از سوی دستگاه‌های ذیربط تدارک دیده شود.

ستاری اظهار داشت: همه ساله توسط برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی برنامه دیدار با سالمندان برگزار می‌شد که امسال با توجه به شرایط کرونایی و همه گیری این ویروس منحوس این بازدید به سمت اجرای پویش احوال پرسی تلفنی و فضای مجازی با شعار "یادم کن، شادم کن، تنهایت نمی‌گذارم" هدایت شده است.

وی گفت: تعداد ۴ مرکز روزانه سالمندان خدمات تفریحی، هنری، ورزشی، مذهبی و ۴ مرکز شبانه روزی و نگهداری از سالمندان در استان فعالیت دارد.