جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

وجود آنفلوانزای پرندگان در تالاب سد میل و مغان/ هرگونه شکار ممنوع است - خبر

 

 

وجود آنفلوانزای پرندگان در تالاب سد میل و مغان/ هرگونه شکار ممنوع است

فرماندار اصلاندوز از قطعی شدن وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان اصلاندوز خبر داد.

وجود آنفلوانزای پرندگان در تالاب سد میل و مغان/ هرگونه شکار ممنوع است
سید عباس مینایی اظهار کرد: با توجه به تلف شدن چند قطعه از پرندگان وحشی طی هفته‌های گذشته در تالاب سد میل و مغان و مشاهده موضوع توسط محیط‌بانان و اعلام گزارش به فرمانداری، در جلسه مدیریت بحران هماهنگی‌های لازم با محیط زیست، دامپزشکی و آب منطقه‌ای جهت انتقال نمونه‌هایی از اجساد مشکوک پرندگان به اداره دامپزشکی استان و آزمایشگاه‌های مربوطه انجام شد.
 
وی از قطعی شدن وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب سدمیل و مغان شهرستان اصلاندوز خبر داد و افزود: کشاورزان و دامداران و مردم شهرستان باید از نزدیک شدن به محل تجمع و زیستگاه پرندگان در حاشیه رود ارس، دره رود و سد میل و مغان خودداری  و از شکار طیور و پرندگان و استفاده از گوشت آن پرهیز کنند.
 
فرماندار شهرستان اصلاندوز با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی هرگونه شکار در محدوده شهرستان ممنوع است، بیان کرد: مردم شهرستان مخصوصا روستائیان از تماس و ارتباط طیور اهلی با پرندگان وحشی جلوگیری کرده و تا حد امکان از نگهداری طیور در منزل خودداری کنند و توصیه‌های اداره دامپزشکی و اداره محیط زیست را جدی بگیرند.
 
مینایی اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا باید طوری عمل کنیم تا شاهد بروز و شیوع بیماری جدید نباشیم.
 
وی از تیزبینی و دقت و تلاش رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اصلاندوز و محیط بانان اداره محیط بانی اصلاندوز تشکر کرد.
 
گفتنی است؛ همزمان با آغاز فصل سرما همه ساله بیش از ۱۰هزار قطعه پرنده مهاجر از نیمکره شمالی به ویژه سیبری وارد تالاب‌ سدمیل مغان در اصلاندوز می‌شوند.