جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

واگذاری ۵ شهرک و ناحیه صنعتی اردبیل به بخش خصوصی - خبر

 

 

واگذاری ۵ شهرک و ناحیه صنعتی اردبیل به بخش خصوصی

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: تاکنون پنج شهرک و ناحیه صنعتی در مناطق مختلف این استان به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار شده است.

واگذاری ۵ شهرک و ناحیه صنعتی اردبیل به بخش خصوصی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان محمد اهلی کلخوران، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی خلخال اظهار داشت: کاهش تصدی گری دولت و تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی از مهم‌ترین اهداف واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی به صنعتگران و سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه امور داخل شهرک‌های صنعتی به شرکت‌های خدماتی واگذار شده، گفت: برنامه‌های مناسبی در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی از جمله اختصاص بخشی از درآمد حاصل از مالیات ارزش افزوده به شرکت‌های خدماتی پیش بینی شده و با اجرایی شدن آن شاهد افزایش توان مالی این شرکت‌ها برای ارائه خدمات بهتر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خواهیم بود.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار داشت: شرکت‌های خدماتی با افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به صنعتگران می‌توانند رضایت مندی هر چه بیشتر آن‌ها را فراهم و به ایجاد بستر مناسب برای رشد سرمایه گذاری‌های جدید در استان کمک کنند.

اهلی همچنین به آمادگی شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای اجرای خوشه خدمات فنی و مهندسی ساختمان اشاره کرد و افزود: تاکنون سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در استان اجرا شده و مطالعات و امکان سنجی انجام ۶ خوشه صنعتی دیگر در دست اقدام می‌باشد.

وی بیان کرد: با اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی خلخال ۲۰ هکتار به محدوده شهرک صنعتی ۲۶ هکتاری فعلی این شهر افزوده خواهد شد.

اهلی گفت: ۲۰ میلیارد ریال برای آماده سازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی این شهرستان تخصیص یافته است.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار داشت: طرح ایجاد ناحیه صنعتی شهر هشجین مرکز بخش خورش رستم خلخال نیز در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بوده و اجرای آن در حال انجام مناقصه و تعیین پیمانکار برای اجرای پروژه آماده سازی و جدول گذاری این ناحیه صنعتی است.