جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به سرمایه گذار بخش خصوصی - خبر

 

 

واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به سرمایه گذار بخش خصوصی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل گفت: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی براساس اصل 44 قانون اساسی مورد تاکید دولت است .

واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به سرمایه گذار بخش خصوصی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن حسین زاده افزود: واگذاری کشت و صنعت مغان از سال های قبل مطرح است و بدلیل نبود سرمایه گذار بخش خصوصی واگذاری آن بلاتکیف بود که براساس قانون اساسی مراحل واگذاری آن انجام شد . 
وی اظهار داشت: راهکار اصلی این شرکت برای خروج از بحران واگذاری به بخش خصوصی است چرا که تاکنون زیانده بوده است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل با بیان اینکه دولت نمی تواند بنگاه داری کند افزود: واگذاری شرکت های دولتی و موسسات عمومی بر اساس اصل 44 قانون اساسی مورد تاکید دولت است و شرکت کشت و صنعت مغان هم از این قاعده مستثنی نیست.
 
حسین زاده بیان کرد: شرکت کشت و صنعت مغان سهمی در صادرات استان ندارد در حالی که می توانست با مدیریت بهینه سهم بزرگی در صادرات محصولات کشاورزی ، دامی و صنایع تبدیلی داشته باشد.
 
وی گفت: مخالفت با واگذاری کشت و صنعت مغان صحیح نیست و برخی از این مخالفت ها صرفا با هدف تشویش اذهان عمومی صورت گرفته است.
 
حسین زاده گفت: برخی ها از یک طرف با طرح واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان مخالفت می کنند و از طرف دیگر با برنده مزایده تعامل دارند.
 
وی ادامه داد : مردم نگران واگذاری این شرکت نباشند و به یقین واگذاری این شرکت به بخش خصوصی توسعه اقتصادی و تولید و اشتغال را در منطقه بدنبال خواهد داشت.