جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی در اردبیل - خبر

 

 

واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی در اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در راستای حفاظت و احیای بناهای تاریخی این بناها به بخش خصوصی واگذار می شود.

واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: یکی از مهمترین اقداماتی که می‌توان در راستای حفاظت و احیای بناهای تاریخی انجام داد واگذاری این بناها به بخش خصوصی بوده که در همین راستا هشت مورد از بناهای تاریخی در سطح استان برای واگذاری به بخش خصوصی احصا و معرفی شدند.

وی از تهیه دفترچه سرمایه‌گذاری با درج مشخصات این بناها خبر دادو افزود: کهنه قلعه مشگین‌شهر، حمام عدل مشگین‌شهر، کاروان‌سرای قانلی بولاغ مشگین‌شهر، خانه‌های تاریخی مبشری، شریعت، خادم باشی و عاصف اردبیل و حمام های پیرزرگر و اوچ دکان اردبیل این بناها را شامل می‌شود که با مشارکت بخش خصوصی به دنبال استفاده بهینه از ظرفیت این بناها هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: سرمایه‌گذار در این بناهای تاریخی می‌تواند بعد از تحویل نسبت به تعریف کاربری جدید و بهره‌برداری در زمان معین اقدام کند که مهمترین کاربری‌هایی که برای این بناها تعریف شده شامل سالن غذاخوری، حمام سنتی، مرکز تجاری و تاریخی و مرکز فرهنگی است.

فلاحی از معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری اردبیل خبر داد و افزود: با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان اردبیل در بخش گردشگری وجود دارد پروژه‌ها و طرح‌های مختلفی در این حوزه مطالعه شده که این طرح‌های پیشنهادی در قالب لوح فشرده تهیه شده و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به وجود مناطق نمونه و روستاهای هدف گردشگری متعدد و نیز تعداد جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در استان تصریح کرد: انتخاب اردبیل به عنوان پایلوت طرح‌های گردشگری کشور امتیازی برای این استان در سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری بوده و باید این مهم برای سرمایه‌گذاران اطلاع رسانی شود.