جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

واکسینه 2 میلیون راس دام سبک و سنگین بر علیه بیماری تب برفکی در اردبیل - خبر

 

 

واکسینه 2 میلیون راس دام سبک و سنگین بر علیه بیماری تب برفکی در اردبیل

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: از ابتدای اجرای طرح نزدیک به 2 میلیون رأس دام سبک و سنگین بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شده است.

واکسینه 2 میلیون راس دام سبک و سنگین بر علیه بیماری تب برفکی در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صادق صالحی افزود: جمعیت دامی استان اردبیل همچنان تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار دارد و واکسن مورد نیاز برای اجرای این طرح تأمین شده و هیچ مشکلی از بابت تأمین واکسن در استان وجود ندارد.
 
وی گفت: واکسیناسیون در جمعیت دامی سبک استان با اولویت دامهای کوچ رو و عشایر و واکسیناسیون در جمعیت دامی سنگین همچنان در جریان است.
 
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه واکسیناسیون و جمعیت دامی سبک بصورت کاملاً رایگان و با استفاده از توان بخش خصوصی و دولتی انجام می شود، خاطر نشان کرد: با تلاش ها و پیگیری های لازم واکسن مورد نیاز برای دام های سنگین منطقه از نوع واکسن های وارداتی تأمین شده و طرح ضربتی مبارزه با این بیماری با اولویت مناطق پرخطر و ریسک پذیر در حال اجرا است.
 
صالحی گفت: در دام های سنگین فقط هزینه واکسن وارداتی از دامدار اخذ و هزینه عملیات مایه کوبی با تأمین منابع مالی اجرای طرح از محل اعتبارات دولتی تأمین می شود.
 
وی با تأکید بر لزوم همکاری دستگاه های اجرائی مرتبط در این حوزه، خواستار همکاری رسانه ملی و سایر رسانه های گروهی در جهت اطلاع رسانی و آموزش دامداران، دامپروران، روستائیان و عشایر منطقه و سایر گروه های هدف در مبارزه با این بیماری شد.
 
وی از عموم دامداران، دامپروران و روستائیان استان اردبیل خواست در راستای پوشش حداکثری واکسیناسیون با اکیپ های سیار و مایه کوبی همکاری لازم داشته باشند.