جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

واکسیناسیون دام و طیور را 100 درصد نظام دامپزشکی انجام می‌دهد - خبر

 

 

واکسیناسیون دام و طیور را 100 درصد نظام دامپزشکی انجام می‌دهد

رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان اردبیل گفت: واکسیناسیون دام و طیور را همکاران بخش خصوصی ما در نظام دامپزشکی به شکل 100 درصدی انجام می‌دهند.

واکسیناسیون دام و طیور را 100 درصد نظام دامپزشکی انجام می‌دهد
مهدی فیضی گفت: اعضای نظام دامپزشکی استان اردبیل را 780 نفر عضو فعال اعم از کارشناس، کارشناس ارشد، کارشناس دامپزشکی و دامپزشک متخصص تشکیل می‌دهد که از بین آنها 260 نفر دکترای تخصصی دامپزشکی را دارند.
 
وی با بیان اینکه نظام دامپزشکی در تامین امنیت غذایی و سلامت مردم و مقابله با بیماری‌ها دام و طیور در خط مقدم است، یادآور شد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی و  واگذاری وظایف و خروج از تصدی‌گری دولتی و همچنین تقویت بخش خصوصی نظام دامپزشکی آمادگی ارائه خدمات مختلف را دارد به طوری که بیشتر امور اجرایی توسط بخش خصوصی و اعضای نظام دامپزشکی استان اردبیل انجام می‌شود.
 
رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان اردبیل گفت: واکسیناسیون دام و طیور را همکاران بخش خصوصی ما در  نظام دامپزشکی به شکل 100 درصدی انجام می‌دهند.
 
فیضی با بیان اینکه بیش از 70 درصد آمار فعالیت‌‌ها و اقدامات انجام شده در بخش دامپزشکی را همکاران ما در بخش خصوصی در طول سال انجام می‌دهند، گفت: ما نظارت‌های دقیق را بر کشتارگاه‌های دام و طیور، کارخانه‌های تولید دان طیور و همچنین تولید فرآورده‌های خام دامی و کارخانجات لبنیاتی و مرغداری‌‌ها اعم از گوشتی، مادر و تخمگذار داریم  در این زمینه سعی می‌کنیم وظیفه نظارتی خود را به خوبی انجام دهیم.
 
وی عنوان کرد: در بخش واکسیناسیون دام و طیور 100 درصد کارها توسط بخش خصوصی انجام می‌شود به طوری که در طول سال و در چندین نوبت این کار را را همکاران ما به شکل شایسته انجام می‌دهد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی با بیان اینکه نظام دامپزشکی در خط مقدم مقابله با بیماری‌های دام و طیور و تامین بهداشت و امنیت غذایی قرار دارند، یادآور شد: نظام دامپزشکی قبلا به عنوان یک تشکل خدمات‌رسان به اعضا فعالیت می‌کرد اما بر اساس اصل 44 دامپزشکی استان بسیاری از ارائه خدمات خود را به مردم به این سازمان واگذار کرده تا ما با علاوه بر خدمات‌رسانی به اعضا به ارباب رجوع نیز خدماتی را ارائه کنیم.