رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

واژگونی خودرو بیشترین علت وقوع تصادفات در اردبیل است - خبر

 

 

واژگونی خودرو بیشترین علت وقوع تصادفات در اردبیل است

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: واژگونی خودرو بیشترین علت وقوع تصادفات فوتی و جرحی در محورها و جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل است.

واژگونی خودرو بیشترین علت وقوع تصادفات در اردبیل است

سید حجت فتاحی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی علل  و عوامل تصادفات در اردبیل اظهار کرد: دلیل عمده این واژگونی‌ها نیز در یک بررسی دقیق خستگی و خواب ‌آلودگی رانندگان اعلام شده که به نظر می‌رسد همین امر به کاهش عملکرد سریع رانندگان در حوادث منجر شده در حالی که همواره توصیه شده است رانندگان با خواب‌آلودگی و خستگی به عنوان یک غریزه طبیعی به مبارزه برنخیزند بلکه به جای غلبه بر آن سعی کنند با استراحت و خواب کافی رانندگی مناسب و کم حادثه‌ای را در جاده‌های استان اردبیل تجربه کنند.

وی با بیان اینکه 75 درصد وقوع تصادفات اعم از فوتی، جرحی و خسارتی در جاده‌های استان مربوط به رانندگان بومی بوده است، افزود: باید رانندگان استان اردبیل در کنار مراقبت و رعایت موارد ایمنی توان رانندگی خود و توجه به علایم و مقررات راهنمایی و رانندگی را بیشتر مدنظر قرار داده و سعی کنند از وقوع تصادفات و تلفات فوتی و جرحی پرهیز کنند.

فتاحی با بیان اینکه با کاهش تصادفات و تبعات ناشی از آن هزینه‌های تحمیل شده به جامعه‌ها و خانواده‌ها به حداقل می‌رسد گفت با توجه به اینکه 95درصد ترددها در استان اردبیل به شکل زمینی است در حوزه راه و مناسب‌سازی مسیرهای ترددی باید وضعیت مطلوب‌تری حاکم شود تا یک شرایط مناسبی را در جاده‌های استان اردبیل و در تردد ایمن و راحت شاهد باشیم.

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: واژگونی خودرو بیشترین علت وقوع تصادفات فوتی و جرحی در محورها و جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل است.

فتاحی با بیان اینکه در بین استان‌های کشور همچنان جایگاه ممتاز خودمان را در کاهش تصادفات در این پنج ماه از گذر سال جاری حفظ کردیم، افزود: با توجه به در پیش بودن ماه پایانی تعطیلات تابستانی که فصل شلوغ برای ترددها و مسافرت‌ها است انتظار می‌رود رانندگان موارد ایمنی را رعایت کرده و پلیس را در انجام وظیفه خود همراهی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس پلیس راه استان اردبیل عنوان کرد: ما نیز با تمام ظرفیت خود در جاده‌ها و مسیرهای ارتباطی حاضر خواهیم بود و با اولویت کاهش و به حداقل رساندن جرایم حادثه‌ساز سعی‌مان بر این خواهد بود تا ایمنی تردد را برای هموطنانمان را فراهم کرده تا یک شرایط مناسب‌تری را در جاده‌ها مهیا و برقرار کنیم.