جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

واقعه غدیرخم در استان اردبیل بازسازی می‌شود - خبر

 

 

واقعه غدیرخم در استان اردبیل بازسازی می‌شود

مسئول سازمان مرکز اردویی سپاه حضرت عباس(ع) گفت: ۲۹ مرداد ماه همزمان با عید سعید غدیر خم، واقعه غدیرخم در استان اردبیل بازسازی می‌شود.

واقعه غدیرخم در استان اردبیل بازسازی می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،  بهروز زارعی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: طبق تمهیدات و هماهنگی‌های به عمل آمده 29 مرداد ماه همزمان با عید سعید غدیر خم، واقعه غدیرخم در استان اردبیل بازسازی می‌شود که شهرستان‌های خلخال و بیله‌سوار در این زمینه جزو موارد انتخابی است.
 
وی با اشاره به این که برنامه‌های مختلفی به مناسبت فرارسیدن عید غدیر خم در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: عید غدیر خم فرصت مناسبی برای الگوسازی و شناسایی سیره نبوی است که باید با معرفی واقعه بزرگ عید غدیر خم به اهمیت آن نیز پرداخته شود و نسل جوان و امروزی از این مسئله آگاه شوند.
 
مسئول سازمان مرکز اردویی سپاه حضرت عباس(ع) با اشاره به اهمیت پرداخت به فلسفه وجودی این روز خجسته بیان کرد: باید از تمامی ابعاد به اهمیت این عید پرداخته شود چرا که این عید به عنوان یکی از مهم‌ترین اعیاد مسلمانان و مکمل دین اسلام است و باید در امر آگا‌ه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم در این ارتباط برنامه‌های مناسبی داشته باشیم.
 
زارعی تصریح کرد: دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی این برنامه برای برگزاری هر چه باشکوه این مراسم برنامه‌های لازم را تدوین کرده‌اند و امید می‌رود با همکاری دستگاه‌های مربوطه این مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود و بتوانیم این واقعه تاریخی را آن طور که باید و در خور و شان شهدای والامقام برگزار کنیم.
 
وی بیان کرد: از جمله دیگر برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده می‌توان به خطبه خوانی غدیر خم و اهدای کتاب در رابطه با این واقعه  و سیره عملی حضرت علی(ع) در بین جوانان اشاره کرد که در تمامی این موارد برنامه‌ریزی‌های لازم به شکل مناسب و اساسی انجام یافته است.