سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

واریز اعتبارات راهسازی اردبیل در نیمه نخست سال ۹۸ - خبر

 

 

واریز اعتبارات راهسازی اردبیل در نیمه نخست سال ۹۸

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خواستار تخصیص کامل و واریز اعتبارات راهسازی این استان در نیمه نخست سال شد.

واریز اعتبارات راهسازی اردبیل در نیمه نخست سال ۹۸

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: به دلیل سردسیر بودن این منطقه واریز اعتبارات در نیمه دوم سال که شرایط جوی مانع از  اجرای پروژه‌ها می‌شود منجر به طولانی شدن زمان اجرای پروژه است.

وی افزود: در مقابل واریز اعتبار در نیمه نخست سال می‌تواند منجر به تسریع در روند اجرای پروژه ها مطابق برنامه زمان بندی شود که در سال جاری تحقق این مهم اثرات مطلوبی به دنبال داشت.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل با ابراز امیدواری به تخصیص اعتبارات سال 98 در نیمه نخست سال بیان کرد: اعتبارات سال 98 به نسبت سال 97 افزایش چندانی ندارد و البته در پروژه‌های مختلف درصد تغییر اعتبارات متفاوت است.

حیدری با بیان اینکه امسال به نسبت سال گذشته شاهد رشد اعتبارات تخصیصی بودیم، اظهار کرد: این مهم در سایه پیگیری اداره کل، استاندار و نمایندگان محقق شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در سال 96، اعتبار اختصاصی به این پروژه 2 میلیارد تومان بود که در سال 97 به 15 میلیارد تومان افزایش یافت و در سال آینده اعتبار اختصاصی 21 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه چهارخطه اردبیل ـ مشکین‌شهر مشخصات هندسی بالایی دارد، افزود: در وضعیت فعلی نیز این پروژه به پیمانکار واگذار شده و با وجود شرایط بد جوی عملیات عمرانی آن در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با تاکید به اینکه یکی از محورهای پرتصادف استان، محور اردبیل ـ مشکین شهر است، اظهار کرد: با وجود اینکه بالاترین سرعت مجاز در این محور 95 کیلومتر بر ساعت است، سرعت های بالای 110 کیلومتر بر ساعت نیز در این محور به ثبت رسیده است.

حیدری در خصوص باند دوم مشکین‌شهر- اهر افزود: در این محور 26 کیلومتر از طول مسیر تا سه راهی صحرا به اتمام رسیده است و مابقی عملیات نیز با پیمانکار توافق شده تا هفته دولت سال آینده 25 کیلومتر به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه 11 کیلومتر باقیمانده تا سال 99 به اتمام خواهد رسید، تصریح کرد: در واقع مجموعه عملیات عمرانی در این محور می تواند اردبیل- مشکین‌شهر را به عنوان یکی از محورهای ایمن استان سازد.

حیدری افزود: مجموعه برنامه‌های پیش بینی شده می‌تواند در سال‌های آتی زمینه‌ساز بهبود کیفی حمل و نقل و ترانزیت در محورهای مواصلاتی شده و ایمنی محورها را ارتقا بخشد.