رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

واحد صنعتی تولید بلور به ظرفیت صادرات ۱۰۰ میلیون دلار در اردبیل احداث می‌شود - خبر

 

 

واحد صنعتی تولید بلور به ظرفیت صادرات ۱۰۰ میلیون دلار در اردبیل احداث می‌شود

استاندار اردبیل گفت: واحد صنعتی تولید بلور و کریستال یکی از بزرگ‌ترین صنایعی است که در استان ایجاد می‌شود که ظرفیت ایجاد یک هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و حدود ۱۰۰ میلیون دلار صادرات دارد.

واحد صنعتی تولید بلور به ظرفیت صادرات ۱۰۰ میلیون دلار در اردبیل احداث می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو صبح امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت بازرگانی شاهد اظهار داشت: رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار از ضروری‌ترین اقداماتی است که می‌تواند از مشکلات خانواده‌ها بکاهد و این امر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و با جدیت پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال باید همه مسئولان برای رشد اشتغال و توسعه صنایع گام‌ بردارند و با مشارکت و حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در رونق تولید نقش آفرین باشند.

بهنام‌جو با اشاره به نخستین واحد صنعتی در دست احداث در منطقه ویژه اقتصادی نمین گفت: واحد صنعتی تولید بلور و کریستال یکی از بزرگترین صنایعی است که در استان ایجاد می‌شود که ظرفیت ایجاد یک هزار و 500 فرصت شغلی مستقیم و حدود 100 میلیون دلار صادرات دارد.

استاندار اردبیل افزود: همه مسئولان استان و شرکت بازرگانی شاهد باید از این طرح و سایر طرح‌های سرمایه‌گذاری حمایت و برای بهره‌برداری از آن در سال جاری تلاش لازم را داشته باشند.

وی از ارائه درخواست توسط چند شرکت فعال در زمینه‌های انرژی، صنایع غذایی و صنایع نساجی برای استقرار در منطقه ویژه اقتصادی نمین خبر داد و گفت: از مسئولان این منطقه انتظار می‌رود تا نسبت به بررسی درخواست‌ها و همکاری برای تحویل زمین اقدام کنند.