جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

واحد صنعتی آلوده‌کننده رودخانه قره‌سو اردبیل تحت پیگیرد است - خبر

 

 

واحد صنعتی آلوده‌کننده رودخانه قره‌سو اردبیل تحت پیگیرد است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: تخلفات واحد صنعتی که فاضلاب آن وارد رودخانه قره‌سو شده بود با هدف جلوگیری از هدایت مجدد پساب، در مرحله پیگیری حقوقی و قضایی است.

واحد صنعتی آلوده‌کننده رودخانه قره‌سو اردبیل تحت پیگیرد است

محمد اهلی اظهارداشت: این واحد تولیدی متخلف بدون رعایت ضوابط و بدون انجام پیش تصفیه فاضلاب، اقدام به هدایت پساب رنگی به تصفیه‌خانه کرده بود که به دلیل حجم بالای پساب و همزمانی آن با بارندگی موجب افت ظرفیت تصفیه‌خانه و سرریز شدن پساب از تصفیه‌خانه و هدایت آن به خط انتقال شبکه به سمت رودخانه قره‌سو گردید.

وی بیان کرد: تمام واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی موظف هستند بر اساس ضوابط و مقررات زیست محیطی حاکم بر شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مطابق مفاد قراردادهای فی‌مابین، با طراحی و اجرای پیش تصفیه، فاضلاب صنعتی خود را ابتدا تصفیه اولیه و سپس به تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی هدایت کنند.

او اضافه کرد:  با توجه به اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرک با تمام ظرفیت در حال فعالیت می‌باشد، لازم بود مدول دوم تصفیه‌خانه طراحی و وارد مدار بهره‌برداری شود که مطالعات اولیه انجام و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی ظرفیت کنونی تصفیه‌خانه شهرک صنعتی اردبیل ۲ را ۲۵۰۰ مترمکعب در روز دانست و افزود: با بهره‌برداری از فاز توسعه‌ای این تصفیه‌خانه، ظرفیت پالایش آن به پنج هزار متر مکعب در روز خواهد رسید که با احداث آن روند تصفیه فاضلاب واحدهای تولیدی تسهیل خواهد شد.