سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

واحد دامپروری 5 هزار راسی در اردبیل احداث می‌شود - خبر

 

 

واحد دامپروری 5 هزار راسی در اردبیل احداث می‌شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ما با رئیس صنایع شیر ایران و مدیرعامل پگاه در مورد راه‌اندازی یک واحد دامپروری 5 هزار راسی در اردبیل به توافق رسیدیم تا مقدمات اجرایی آن انجام شود.

واحد دامپروری 5 هزار راسی در اردبیل احداث می‌شود

منصور حقیقت‌پور پیش از ظهر امروز در جمع تعدادی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: جلسه مشترکی که با رئیس کارخانجات شیر ایران داشتیم قول مساعد دادند تا مذاکرات در خصوص استقرار صنایع پگاه در اردبیل انجام شود.

وی گفت: به دنبال پیگیری‌ها و تلاش برای استقرار صنایع شبه دولتی رئیس صنایع شیر ایران در این جلسه مشترک با بررسی راهکارهای صنایع پگاه در اردبیل و توافقات اولیه در راه‌اندازی یک واحد دامپروری 5 هزار راسی مقرر شد تا هر چه سریع‌تر مقدمات این کار فراهم آید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم در جلسات بعدی راهکارهای اجرایی برای حل این موضوع و همچنین راه‌اندازی مجموعه‌های صنایع فرآوری در استان فراهم آید.

حقیقت‌پور بیان کرد: در دیداری که با معاون وزیر راه و شهرسازی داشتیم راهکارهای فنی پروژه راه‌آهن اردبیل مورد بررسی قرار گرفت تا هر چه سریع‌تر عملیات اجرایی از طریق فاینانس چینی آغاز شود.

وی نشست خود را با مدیرعامل سیمان اردبیل یادآور شد و گفت: در کنار بررسی مسائل و مشکلات توسعه‌ای و بازرگانی کارخانه سیمان توافق شد تا در صورت بررسی همه‌جانبه فازهای بعدی این مجموعه نیز با تامین اعتبار و نقدینگی از سوی بانک‌ها اجرایی و عملیاتی شود.

این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد با کمک این مجموعه‌ها و صنایع پردرآمد به حل مشکلات اقتصادی و بیکاری منطقه کمک کرده و زمینه رضایت‌مندی بیشتر فراهم آید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حقیقت‌پور در پایان سخنان خود تصریح کرد: ما تلاش و پیگیری‌هایمان را انجام می‌دهیم تا با حضور سرمایه‌گذاران به ویژه مجموعه‌های شبه دولتی زمینه‌ای مساعد برای فعالیت‌های مثبت و سازنده فراهم آمده و امکان توسعه روبه جلو نیز به وجود آید.