جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ اردبیل صادرات‌محور می‌شوند - خبر

 

 

واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ اردبیل صادرات‌محور می‌شوند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ این استان بعد از رونق تولید صادرات‌محور می‌شوند.

واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ اردبیل صادرات‌محور می‌شوند
رامین صادقی افزود: بیشتر کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی به تکنولوژی روز و مدرن مجهز شده‌اند که با تولید فراوان می‌توانند در بازار جهانی رقابت کرده و صادرات خود را به بازارهای جهانی روانه کنند.
 
وی اضافه کرد: دولت برای احیای دوباره واحدهای راکد و تجهیز واحدهای تولیدی و صنعتی به تکنولوژی مدرن جهت افزایش صادرات حمایت ویژه‌ای در نظر گرفته و تلاش هم بر این است واحدهای راکد علاوه بر بازگشت به چرخه تولید به تکنولوژی روز دنیا هم مجهز شوند.
 
صادقی گفت: در حال حاضر از مجموع  ۵۸۶ واحد صنعتی و تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت اشتغال ۹ هزار نفر در مناطق مختلف استان ۴۶۰ واحد فعال و در حال تولید بوده و ۱۲۶ واحد نیز بدلایل اختلاف شرکا ، افزایش قیمت مواد اولیه ،مشکل تامین سرمایه در گردش ،تغییر تکنولوژی تولید و یا مشکل تامین مواد اولیه وارداتی ناشی از اعمال تحریم‌های ظالمانه خارجی متوقف ، راکد و از چرخه تولید خارج هستند.
 
وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل در سه محور برای احیا و افتتاح واحدهای تولید برنامه‌ریزی کرده که محور اول مربوط به واحدهای احداثی، محور دوم واحدهای راکد و محور سوم هم طرح توسعه‌ای واحدهای تولیدی و صنعتی است.
 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تشریح کرد: احیای واحدهای تولید راکد در استان مورد توجه جدی بوده و تا پایان سال جاری احیا و فعالیت دوباره ۷۵ واحد تولیدی و صنعتی راکد برنامه‌ریزی شده است.
 
وی افزود: تاکنون از این تعداد ۴۳ واحد تولیدی و صنعتی فعال شده و به چرخه تولید برگشته‌اند.