جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

واحدهای تولیدی مشکل‌دار برای تامین نقدینگی حمایت می‌شوند - خبر

 

 

واحدهای تولیدی مشکل‌دار برای تامین نقدینگی حمایت می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی مشکل‌دار استان اردبیل برای تامین نقدینگی حمایت ‌می‌شوند.

واحدهای تولیدی مشکل‌دار برای تامین نقدینگی حمایت می‌شوند
قاسم رحیمی اظهار داشت: براساس تصمیم اتخاذ شده از سوی وزارتخانه، واحدهای تولیدی مشکل‌دار برای تامین نقدینگی و پرداخت معوقات حقوق کارگران مورد حمایت قرار گرفته و به بانک رفاه کارگران و توسعه تعاون معرفی می‌شوند.
 
وی افزود: بنگاه‌هایی که در سال گذشته و جاری نتوانستند بخشی از حقوق کارگران خود را پرداخت نمایند، می‌توانند با ارائه درخواست، از محل دستورالعمل تخصیص سرمایه در گردش ویژه بنگاه‌های مشکل‌دار دارای حقوق معوق، از تسهیلات مناسب برای پرداخت 2 ماه حقوق کارگران خود بهره‌مند شوند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه حمایت از تولید و حفظ اشتغال موجود و صیانت از نیروی کار، اصلی‌ترین اولویت اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل است، بیان کرد: همکاری و همراهی بیشتر بانک‌ها بویژه بانک‌ها و موسسات مالی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای تسریع در پرداخت تسهیلات به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی می‌تواند بخشی از مشکلات واحدهای کارگری و بنگاه‌های اقتصادی را مرتفع کند.
 
رحیمی با اشاره به لزوم حفظ سلامت جامعه کار و تلاش برنامه‌ها و اقدامات انجام یافته در این خصوص را تصریح کرد: ضدعفونی، گندزدایی و بررسی سلامت کارگران واحدهای تولیدی بزرگ استان هم‌اکنون در حال اجرا می‌باشد و نظارت بر کارگاه‌ها و تامین وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز کارگران توسط بازرسین کار انجام می‌شود و ثبت اثر انگشت مقرری بیمه بیکاری و حضورغیاب آن تا اطلاع ثانوی لغو شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی افزود: جلسات مراجع حل اختلاف و رسیدگی به شکایات کارگری و کارفرمایی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد و ساعت کار برخی از واحدهای تولیدی استان همزمان با دستگاه‌های دولتی کاهش یافته است و دستورالعمل حضور پرسنل قسمت‌های اداری واحدهای تولیدی با کمترین تراکم حجم نیروی انسانی و ارائه مرخصی به کارگرانی که کمترین علایم سرماخوردگی را دارند ابلاغ می‌شود.