جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

واحدهای تولیدی اردبیل از تسهیلات یارانه‌دار بهره‌مند می‌شوند - خبر

 

 

واحدهای تولیدی اردبیل از تسهیلات یارانه‌دار بهره‌مند می‌شوند

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی این استان برای تحقق جهش تولید و رفع مشکلات موجود تسهیلات یارانه‌دار دریافت می‌کنند.

واحدهای تولیدی اردبیل از تسهیلات یارانه‌دار بهره‌مند می‌شوند

رامین صادقی با بیان اینکه ۹۵ درصد واحدهای تولیدی استان صنایع کوچک هستند، افزود: برنامه‌های حمایتی برای توسعه این صنایع در دستور کار قرار گرفته و تمام تلاش مسوولان فعالیت مستمر این صنایع در جهت رونق‌بخشی اقتصاد استان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده ۱۵۰ واحد تولیدی استان امسال به بهره‌برداری می‌رسند که ۲۴ مورد از این تعداد جزو صنایع کوچک هستند.

صادقی گفت: همچنین برنامه‌ریزی برای احیای واحدهای راکد و نیمه‌فعال جزو اهداف اساسی است که در این زمینه نظارت و بازرسی‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود تا با احصای مشکلات ، موانع و رفع آن‌ها به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۷ واحد راکد استان به چرخه تولید بازگشتند، اظهارداشت: این واحدها با مشکلات مدیریتی، حقوقی و بانکی روبرو بودند و با رفع مشکل دوباره فعال شدند.

صادقی گفت: هم‌اکنون تعدادی از واحدهای تولیدی استان  براساس ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند اما تعدادی نیز به ظرفیت‌های واقعی نزدیک شده و در تلاش هستند تا با افزایش تولید و ایجاد اشتغال در بازار حضور یابند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: تمرکز مسوولان استان بر این است تا صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی مورد حمایت و تشویق قرار گرفته و به ظرفیت واقعی تولید برسند.