حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۷

واحدهای تجاری مجاور بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر واگذار می‌شود - خبر

 

 

واحدهای تجاری مجاور بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر واگذار می‌شود

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از واگذاری واحدهای تجاری مجاور بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر از طریق مزایده خبر داد.

واحدهای تجاری مجاور بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر واگذار می‌شود
کریم حاجی‌زاده ظهر امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات عمرانی در مجموعه بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر به اتمام نرسیده و با این وجود بخش تجاری را با هدف بهره‌برداری مطلوب هنرمندان و فعالان صنایع دستی به اتمام رساندیم.
 
وی افزود: به دلیل اینکه امکان واگذاری قانونی در سال‌های گذشته مقدور نبوده و از سویی به دلیل بهره‌برداری واحدهای تجاری به پیشنهاد مسؤولان شهرستان واگذاری رایگان واحدهای تجاری به صنعتگران انجام شد تا هم امنیت واحدها تامین شده و هم زمینه معرفی تولیدات صنایع دستی شهرستان تسهیل شود.
 
مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: به دلیل ایرادات قانونی واگذاری و جلوگیری از ادامه این روند و تبعات نظارتی ناشی از آن تا موعد واگذاری مغازه‌ها از فعالان صنایع دستی درخواست شد با رعایت تشریفات قانونی واحدهای تجاری را تخلیه نمایند.
 
حاجی‌زاده اضافه کرد: در نظر داریم با آگهی رسمی و قیمت کارشناسی و از طریق مزایده واحدهای تجاری را واگذار کنیم که مجوزهای لازم اخذ شده و اسناد عملیاتی شدن طرح آماده‌سازی شده است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی ابراز امیدواری کرد با حضور فعال متقاضیان واگذاری در کمترین زمان صورت گرفته و هنرمندان در واحدهای تجاری مشغول به فعالیت شوند.