جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

هیأت شمشیربازی اردبیل سومین هیات برتر کشور شد - خبر

 

 

هیأت شمشیربازی اردبیل سومین هیات برتر کشور شد

هیأت شمشیربازی استان اردبیل در ارزیابی سال 95 هیأت‌های شمشیر بازی کشور به‌عنوان سومین ‏هیأت برتر معرفی شد.‏

هیأت شمشیربازی اردبیل سومین هیات برتر کشور شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وحید حسینی جهان، دبیر هیات شمشیربازی استان اردبیل اظهار داشت: طبق اعلام فدراسیون شمشیربازی جمهوری اسلامی ایران،  هیأت شمشیر بازی استان اردبیل با کسب رتبه سوم استان‌های کشور در ارزیابی سال 95 هیأت‌های شمشیربازی کشور برای ششمین سال متوالی در جمع هیأت‌های برتر کشور قرار گرفت.

وی بیان کردکسب مقام سومی هیات شمشیربازی در سال 95 و تکرار این موفقیت در شش سال گذشته یک رکورد ماندگار برای ورزش و شمشیربازی استان اردبیل برجای گذاشت.

حسینی جهان تصریح کرد: هیات شمشیربازی استان در سال 92 به عنوان دومین هیات موفق  انتخاب شد که طی سال‌های بعد نیز این موفقیت ادامه داشت و خوشبختانه امسال نیز شاهد تداوم این موفقیت‌ها در این رشته ورزشی بودیم.

دبیر هیات شمشیربازی استان اردبیل در اشاره به تعداد ملی پوشان شمشیر بازی اردبیل اظهار داشت: طی سال 95 تعداد 45 ورزشکار از استان اردبیل به اردوی تیم ملی شمشیربازی ایران دعوت شدند که در حال حاضر نیز 5 نفر از بازیکنان تیم ملی شمشیر بازی جمهوری اسلامی ایران از استان اردبیل هستند.

وی عنوان کرد: در سال 95 تعداد 260 نفر از ورزشکاران استان از هیات شمشیربازی استان اردبیل تحت بیمه ورزشی قرار گرفته‌اند که امیدواریم امسال این تعداد افزایش پیدا کند.

حسینی جهان اظهار داشت: سه مقام سومی لیگ برتر طی سال 95 به ورزشکاران اردبیلی تعلق داشت که از این میان سهم اقایان در اسلحه سابر و اپه مقام سوم بود.