سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

هوشمندسازی 2 هزار واحد آموزشی در اردبیل - خبر

 

 

هوشمندسازی 2 هزار واحد آموزشی در اردبیل

هوشمندسازی 2 هزار واحد آموزشی در اردبیل

هوشمندسازی 2 هزار واحد آموزشی در اردبیل

صابر سپهری عصر امروز در نشست با جمعی از مدیران مدارس در اردبیل اظهار کرد: استفاده از امکانات و ابزارهای روز در امر آموزش و فراگیری این حوزه بسیار مهم و اساسی به نظر می‌رسد و در این باب تلاش جدی بر تقویت مؤلفه‌های آموزش مستمر و یادگیری سریع است.

وی تصریح کرد: ایجاد بستر مناسب برای رشد سرمایه‌های فکری از مهمترین دغدغه‌های آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: امروزه مهمترین دغدغه نظام آموزشی و پرورشی یک کشور، ایجاد بستری مناسب جهت رشد و تعالی سرمایه‌های فکری در جامعه اطلاعاتی و دانایی‌محور است.

سپهری افزود: مدارس هوشمند از جمله فضاهای موجود در امر آموزش است که می‌توان با به کارگیری تجهیزات نوین آموزشی در جهت پرورش و ارتقاء استعدادهای فکری قدم برداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در این مدارس فرآیندهای یادگیری، یاددهی تقویت شده و محیط تعاملی یکپارچه برای ارتقاء مهارت‌های کلیدی دانش‌آموزان در عصر دانایی‌محور فراهم می‌شود.

سپهری با اشاره به اقدامات استان در مورد هوشمند‌سازی مدارس اضافه کرد: استان اردبیل نیز با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فناوری موجود اقدامات مؤثری در حوزه آموزش انجام داده است.

وی ادامه داد: تجهیز 2 هزار و 78 باب مدرسه و یک‌هزار و 325 کلاس هوشمند از مهمترین اقدامات حوزه هوشمند‌سازی استان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سپهری گفت: از بین این مدارس دو باب از مدارس دولتی استان برای نخستین بار به امکانات مدرسه هوشمند پیشرفته مجهز شده است.