سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

هوای روز تاسوعا و عاشورای اردبیل اعلام شد - خبر

 

 

هوای روز تاسوعا و عاشورای اردبیل اعلام شد

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی از عصر امروز با ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه وضعیت جوی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اعلام شده است.

هوای روز تاسوعا و عاشورای اردبیل اعلام شد
سیاوش محمدی گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی از عصر امروز با ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه وضعیت جوی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اعلام شده است.
 
وی با اشاره به این که روز دوشنبه 18 شهریورماه مصادف با تاسوعای حسینی هوای اردبیل ابری و مه‌آلود است افزود: در این روز هوا نسبتا سرد در ساعات قبل از ظهر و عصر با بارش باران و وزش باد خواهد بود.
 
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: روز سه‌شنبه 19 شهریور مصادف با عاشورای حسیتی نیز آسمان ابری و مه‌آلود با هوای خنک و در برخی مناطق با بارش خفیف باران و حوالی ظهر به‌تدریج با کاهش ابر و مجددا از اواخر وقت با افزایش ابر همراه است.
 
محمدی تصریح کرد: آسمان استان تا اواخر این هفته غالبا ابری و مه‌آلود توام با هوای نسبتا سرد پیش‌بینی می‌شود و عصر امروز با ورود سامانه ناپایدار جوی به اسنان بر شدت ناپایداری‌ها افزوده می‌شود.
 
وی بیان کرد: براین اساس عصر امروز و امشب بارش باران به صورت رگبار و رعد و برق انتظار می‌رود و از فردا با نفوذ پرفشار سطح زمین به منطقه ضمن وزش بادهای شمالی - خزری و کاهش محسوس دما بارش متناوب و پراکنده باران از روز سه‌شنبه در اغلب نقاط استان تداوم دارد و به دلیل تداوم هوای سرد در استان در روزهای یکشنبه و دوشنبه در ارتفاعات سبلان بارش برف احتمال می‌رود.