حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

هوای اردبیل تا دوشنبه ناپایدار است - خبر

 

 

هوای اردبیل تا دوشنبه ناپایدار است

بنا به اعلام مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی از امروز سامانه جوی ناپایداری استان اردبیل را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

هوای اردبیل تا دوشنبه ناپایدار است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی دولتی مهر اظهار کرد: طی روزهای آینده با ورود سامانه جوی به منطقه ناپایداری‌هایی را در استان اردبیل شاهد خواهیم بود.

وی افزود: این سامانه  از  عصر روز پنجشنبه 8 آذر 1397 کلیه مناطق استان اردبیل را تحت تأثیر قرار خواد داد و بر این اساس از عصر پنجشنبه تغییر جهت وزش بادها از جنوبی به شمالی و شرقی انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: آسمانی ابری و مه آلود از روز جمعه تا یکشنبه 11 آذر؛ کاهش دید بر اثر مه غلیظ از جمعه تا صبح یکشنبه در بیشتر مناطق استان به‌ویژه نواحی منتهی به استان گیلان؛ کاهش 8 تا 12 درجه‌ای دما؛ شروع بارش باران از بامداد جمعه و تداوم آن به‌صورت متناوب تا عصر شنبه؛ بارش باران و برف از عصر جمعه تا عصر شنبه در مناطق شهری خلخال، سرعین، نیر و مشگین‌شهر؛ بارش برف در مناطق کوهستانی سبلان (آلوارس، موئیل و گردنه صائین)، صلوات داغی (گردنه لنگان)، خروسلو داغی (قره آغاج)، کوه‌های باغرو (گردنه بودالالو، گردنه اسالم و آغ داغ هشجین) از پدیده‌های مورد انتظار در روزهای آینده است.

وی ادامه داد: به سبب کاهش دید بر اثر مه و کولاک برف در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی، به‌ویژه گردنه الماس، صائین و حیران، اختلال در تردد وسائط نقلیه در ایام مذکور دور از انتظار نیست.

دولتی مهر گفت: سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه و هوای سرد از ظهر روز دوشنبه از منطقه خارج خواهد شد.