سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

هنر رسانه‌ای موثر و قدرتمند است - خبر

 

 

هنر رسانه‌ای موثر و قدرتمند است

سرپرست حوزه هنری استان اردبیل گفت: امروزه هنر، رسانه‌ای موثر و قدرتمند است به طوری که آثار هنری می‌توانند جای ساعت‌ها سخنرانی را بگیرند و در آن واحد پیام را به مخاطب انتقال دهند.

هنر رسانه‌ای موثر و قدرتمند است

 امیر رجبی در نشست با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی اردبیل که با هدف تشکیل کارگروه مشترک همکاری و امضای تفاهم‌نامه برگزار شد، سرپرست حوزه هنری استان اردبیل اظهار کرد: خدمت به مردم در هر جایگاه و مکانی توفیق الهی است و این توفیق در نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی مضاعف و سعادت‌آفرین است.

وی با بیان اینکه حوزه هنری استان اردبیل به واسطه اهداف متعالی خود که تولید آثار هنری ارزشمند و تبلور هنر انقلابی در سطح جامعه است، گفت: ماهیت کار این نهاد انقلابی مبتنی بر ارزش‌های معنوی و تبلیغ مضامین دینی و مذهبی از جمله فرهنگ احسان و نیکوکاری است بنابراین با توجه به همجنس بودن فعالیت‌های حوزه هنری و کمیته امداد، حوزه هنری استان اردبیل آمادگی دارد به عنوان یار و مددکار هنری کمیته امداد با این نهاد همکاری کند.

سرپرست حوزه هنری استان اردبیل یادآور شد: مجموعه حوزه هنری استان به واسطه ظرفیت‌های بالای هنری و ارتباطات تنگاتنگ فرهنگی و هنری تریبونی مناسب برای ارائه فعالیت‌های ارزشمند کمیته امداد است.

رجبی با بیان اینکه امروز هنر رسانه‌ای موثر و قدرتمند است، تصریح کرد: آثار هنری عصر حاضر به قدری تاثیرگذار است که گاه می‌تواند جای هزاران ساعت سخنرانی و خطابه را پر کرده و پیام را در آن واحد به مخاطب منتقل کند.

این مسئول بحث آموزش هنری افراد زیر پوشش کمیته امداد را یکی دیگر از موارد همکاری بین دو نهاد عنوان کرد و ادامه داد: کشف استعداد بالقوه یکی از اصلی‌ترین اهداف حوزه هنری است و این فرصتی مغتنم است تا دست به شناسایی و معرفی استعدادهای هنری افراد زیر پوشش کمیته امداد بزند.

در این جلسه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اردبیل نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری و دوره‌های مختلف آموزش و مشارکت در فرهنگ‌سازی احسان و نیکوکاری زمینه‌های مناسبی برای همکاری کمیته امداد و حوزه هنری استان اردبیل است.

بهروز زلالی افزود: طرح مسائل و مشکلات موجود در مددرسانی کمیته امداد با بهره‌گیری از زبان هنر بسیار اتفاقی مبارک، موثر و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه بی‌توجهی به مقوله فرهنگ آسیب‌های اجتماعی را در پی دارد، یادآور شد: هنر و فرهنگ همیشه نقش موثری در پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی داشته است بنابراین با توجه به این نقش مهم و موثر می‌توان گفت حوزه هنری به عنوان نهاد متولی فرهنگ صحیح می‌تواند نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا کند.

همچنین در این جلسه مسئول هنرهای تصویر حوزه هنری استان اردبیل با بیان اینکه عدم آشنایی و آگاهی مردم از فعالیت‌های صورت گرفته در کمیته امداد عدم اعتماد به این نهاد انقلابی را در پی دارد، گفت: امروز به منظور شناساندن چهره واقعی عملکرد کمیته امداد لزوم توجه به هنر و بیان هنرمندانه این فعالیت‌ها بیشتر از هر روز دیگری احساس می‌شود.

حسن قهرمانی فرهنگ‌سازی به واسطه بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری موجود در حوزه هنری را فرصتی مناسب برای کمیته امداد قلمداد کرد.

در این جلسه همچنین سرپرست معاونت فرهنگی و هنری حوزه هنری استان اردبیل با بیان اینکه حوزه هنری استان اردبیل همیشه در رویدادهای بزرگ فرهنگی استان سهیم بوده است، گفت: هنر زمینه‌ای بسیار مناسب برای بیان فعالیت‌ها و عملکرد کمیته امداد است.

حسین آزاد از آمادگی واحدهای مختلف حوزه هنری استان اردبیل برای تولید در راستای ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در پایان جلسه حاضران با پیشنهاد حسین آزاد مبنی بر تشکیل کارگروه همکاری و امضای تفاهمنامه همکاری بین دو نهاد به منظور جامه عمل پوشاندن به طرح‌ها و ایده‌های همکاری موافقت کردند.