سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

هنرمند اردبیلی مدال برنز مسابقه "I,Itar Pejo" را کسب کرد - خبر

 

 

هنرمند اردبیلی مدال برنز مسابقه "I,Itar Pejo" را کسب کرد

رسول حاجی‌زاده هنرمند کارتونیست اردبیلی مقام سوم مسابقه بین المللی"I,Itar Pejo" را کسب کرد.

هنرمند اردبیلی مدال برنز مسابقه

امیر رجبی اظهار داشت: رسول حاجی‌زاده هنرمند کارتونیست اردبیلی درمسابقه بین المللی"I,Itar Pejo" خوش درخشید و توانست مقام سوم را کسب کند.

وی افزود:  این هنرمند کارتونیست و کاریکاتوریست متولد  1358 در اردبیل است که  چندی پیش نیز توانسته بود جایزه ویژه جشنواره «ردبول» اتریش که یکی از معتبرترین و شاخص‌ترین جشنواره‌ها در دنیا است را کسب کند.
 

رئیس حوزه هنری استان اردبیل با بیان اینکه هدف از برگزاری دومین مسابقه بین‌المللی کارتونی ایجاد انگیزه در شرکت‌کنندگان و فراهم‌سازی بستری جهت ابراز عقاید آنها بود، گفت: از حوزه هنری 253 اثر، کلمات قصاری از 63 نویسنده و 158 کارتون در بخش کودک و نوجوان به دبیرخانه این مسابقه بین‌المللی ارسال شده بود.

رجبی تصریح کرد: در کارنامه هنری این هنرمند برگزیده سال پیامبر اکرم (ص) در سال 1385، دانشجوی نمونه کشوری، طراحی کاراکتر انیمیشن، تصویرسازی کتاب، دبیری و داوری جشنواره‌های مختلف و دریافت بیش از 80 جایزه ملی و بین‌المللی از جشنواره‌های سوریه، اوکراین، کرواسی و ده‌ها کشور دیگر وجود دارد.

وی افزود: حاجی‌زاده در ماه‌های اخیر نیز توانسته دیپلم افتخار سه مسابقه بین‌المللی طنز و گرافیک کشورهای چین، کنیا و کلمبیا را از آن خود کند و مجموع جوایز ملی و بین‌المللی خود را به 83 مورد برساند.